„MÓJ RYNEK – MÓJ PRODUKT 2015” to konkurs na najlepszy produkt lokalny. W kwietniu tego roku odbył się wojeówdzki etap konkursu, którego współorganizatorem był Marszałek Województwa Podkarpackiego. Wśród podkarpackich przysmaków najlepsze okazały sery z Wólki Krowickiej Firmy LEDA SER i kiełbasa szynkowa z pieprzem z Wierzawic Masarni OSIP.

To właśnie te produkty konkurowały z innymi smakołykami z całej Polski w ogólnopolskim finale konkursu, który odbył się w ogrodach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w dniu 16 maja 2015 r. w Warszawie.

Ogólnokrajowa Kapituła Konkursowa powołana przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi dokonała oceny zgłoszonych przez Marszałków Województw produktów i wyłoniła najlepsze z nich. W imprezie promującej żywność najwyższej jakości, uczestniczyło wielu wystawców, a wśród nich firmy posiadające produkty ze znakiem Poznaj Dobrą Żywność. Producenci i laureaci oprócz wyróżnień w postaci dyplomów i statuetek uhonorowani zostali nagrodami rzeczowymi. Podkarpackie produkty, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, przyciągnęły liczną rzesze zwiedzających. Jednocześnie wspaniale promowały nasz region, w którym powstają i z którym są ściśle związane.

Ewa Grata
Oddział Wielofunkcyjnego Rozwoju Wsi i Żywności Wysokiej Jakości
Departamnet Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Mieniem