logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

stop-gmo

 

podkarpacki naturalny wypas

 

leksykon-podkarpackich-smakow-2013
 

ekogala1

 

produkty tradycyjne

 

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Rolnictwo w regionie

wrota-rolnictwo

150324-kuźniarTak można by określić wiodący temat spotkania XVIII Walnego Zjazdu Delegatów  Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie, który odbył się w minioną sobotę 21 marca 2015 w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Cztery lata po wymarciu pszczół, podobny los czeka ludzi – tak brzmi  cytat przypisywany św. Ambrożemu patronowi pszczelarzy. Pszczoły są spoiwem środowiska przyrodniczego, bez pszczół cywilizacja lidzka może mieć poważane problemy.

„Pszczelarze są w pewnym sensie ekologami, którzy pracując z pszczołami  uczestniczą w dziele natury, a pomagając pszczołom w przetrwaniu pomagają im w upiększaniu i przetrwaniu świata przyrody, której człowiek  jest częścią. Dlatego niezmiernie ważne staje się wsparcie tego sektora rolnictwa, aby przyniósł wymierne korzyści zainteresowanym stronom, nie tylko pszczelarzom, ale także nam wszystkim jako konsumentom" - zaznaczył w swoim wystąpieniu obecny na spotkaniu członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar.

W trakcie Zjazdu Delegatów  Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie, został wybrany nowy prezes zarządu, którym został Tadeusz Dylon oraz członkowie zarządu i pozostałych organów Związku. Dotychczasowy prezes Roman Bartoń otrzymał wiele podziękowań za dotychczasową prace na rzecz rozwoju pszczelarstwa nie tylko na Podkarpaciu. 

 

 

Jerzy Klisowski
departament PROW

Statystyka

Odwiedza nas 638 gości oraz 0 użytkowników.