Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
Liczba 25 z dopiskiem lat w kolorze złotym, oznaczająca 25-lecie samorządu województwa podkarpackiego.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
Liczba 25 z dopiskiem lat w kolorze złotym, oznaczająca 25-lecie samorzadu województwa podkarpackiego.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

Samorząd Województwa Podkarpackiego

  

  

Logotyp wydarzenia. Utrzymany w niebieskiej tonacji tło i napis: Czy pomaganie się opłaca? W prawej części obrazka znajduje się kształt dłoni z sercem.

Województwo Podkarpackie, Fundacja na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL oraz Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. serdecznie zapraszają na konferencję „ESG – czy pomaganie się opłaca?” kierowaną do przedsiębiorców i poświęconą czynnikom, na podstawie których tworzone są pozafinansowe oceny przedsiębiorstw. Już 7 listopada br. (czwartek) w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie spotkamy się z praktykami i ekspertami ESG.

Opublikowana w 2022 r. dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) dotycząca sprawozdawczości przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (tzw. dyrektywa CSRD) nakłada wymóg raportowania zagadnień i danych w obszarach ESG (E – środowiskowym, S – społecznym, G – ładu korporacyjnego). Celem dyrektywy jest zapewnienie istotności, porównywalności i wiarygodności publikowanych informacji niefinansowych. Znacząco rozszerzony został zakres jednostek objętych obowiązkiem raportowania informacji na temat zrównoważonego rozwoju. Idea ESG zakłada, że firmy powinny troszczyć się nie tylko o swój interes ekonomiczny, ale także wpływać pozytywnie na obszary związane z ochroną środowiska naturalnego, odpowiedzialnością społeczną i ładem korporacyjnym. Wymienione czynniki to kluczowe kryteria, które zgodnie z nie tylko coraz bardziej nasilającymi się trendami widocznymi w działaniach prawodawczych, jak i presji wywieranej przez inwestorów, kredytodawców, ale także coraz bardziej świadomych pracowników i konsumentów, zmuszają firmy do zmiany sposobu myślenia i działania w kierunku odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju.


Podczas konferencji eksperci i praktycy zgłębią temat wdrażania zasad ESG oraz korzyści płynących z działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Przekażą unikalną wiedzę o aspektach prawno-finansowych i przedstawią praktyczne wnioski z pierwszych wdrożeń ESG w Polsce. Mając na uwadze rosnącą absencję chorobową pracowników z powodu problemów zdrowia psychicznego, która w skali kraju sięga już 11% ogólnej absencji, prelekcje i dyskusje poruszą również tematykę zdrowia psychicznego w kontekście społecznym i organizacyjnym, roli, praw i obowiązków pracodawcy.
Kogo będzie dotyczyć obowiązek raportowania i od kiedy zacznie obowiązywać? Jak się do tego przygotować i jak realizować ESG? Czy raportowanie ESG uwzględnia zdrowie psychiczne pracowników? Jak pomaganie może budować wartość firmy? Komu pomagać? Jak robić to legalnie i opłacalnie? Na te i inne trudne pytania znajdziemy odpowiedź podczas wydarzenia.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji, w tym program wydarzenia i informacje o prelegentach znajduje się na stronie Fundacji na Rzecz Psychoprofilaktyki Społecznej PRO-FIL, link poniżej:

https://www.fundacjaprofil.pl/konferencja-esg-czy-pomaganie-sie-oplaca_ii-edycja/

Serdecznie zapraszamy Państwa do REJESTRACJI, dostępnej pod adresem, link poniżej:

https://app.evenea.pl/event/esg2024/index/index


zestaw grafik promocyjnych funduszy europejskich

 

Wsparcie MŚP w wejściu na rynki zagraniczne

O projekcie:

Województwo Podkarpackie uzyskało dotację z Unii Europejskiej na projekt pn. „Wsparcie MŚP w wejściu na rynki zagraniczne”.

Głównym celem projektu jest wzmacnianie globalnej obecności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego (lotnictwo i kosmonautyka, jakość życia, motoryzacja oraz informacja i telekomunikacja).

Celami szczegółowymi projektu są:

  • wzrost rozpoznawalności podkarpackich firm i ich marek na rynku globalnym,
  • nawiązywanie wielopłaszczyznowej współpracy z podmiotami zagranicznymi,
  • aktywne włączenie do globalnego łańcucha dostaw,
  • pobudzanie eksportu produktów i usług podkarpackich przedsiębiorstw.

Zrealizowanie powyższych celów będzie możliwe poprzez implementację poniższych działań:

  • organizację misji gospodarczych, wizyt studyjnych i spotkań biznesowych o charakterze międzynarodowym w kraju i za granicą.
  • udział w konferencjach, forach, seminariach, targach o charakterze międzynarodowym w kraju i za granicą.
  • przeprowadzenie kampanii wizerunkowych promujących potencjał gospodarczy regionalnych przedsiębiorstw.

Powyższe formy angażowania dostarczą przedsiębiorstwom niezbędnej wiedzy i umiejętności, umożliwiając im dostosowanie się do globalnych wymagań rynkowych i skutecznego działania na międzynarodowej scenie gospodarczej.

Główną grupą docelową projektu będą mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, definiowane zgodnie z załącznikiem nr 1 do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r., posiadające siedzibę (oddział, filię lub zakład) i prowadzące działalność na terenie Województwa Podkarpackiego z obszaru inteligentnych specjalizacji województwa podkarpackiego.

Wsparcie MŚP w ramach projektu przewidziane jest w formie pokrycia części kosztów udziału w wydarzeniach gospodarczych.

Wartość projektu: 22 364 000,00 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 22 364 000,00 zł

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

 

Tablica informująca o dofinansowaniu projektu Wsparcie MŚP w wejściu na rynki zagraniczne


 

Promocja Gospodarcza Województwa Podkarpackiego, finansowany ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 [PROJEKT ZAKOŃCZONY]