Serwis Samorządu Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Kolorowe znaki ułożone w poziomym rzędzie. Od lewej:  znak Funduszy Europejskich z  dopiskiem Fundusze Europejskie dla Podkarpacia, znak Rzeczypospolitej Polskiej,  znak Unii Europejskiej z  dopiskiem  Dofinansowane przez Unię Europejską, pionowa czarna kreska oddzielająca znak Podkarpackie z dopiskiem przestrzeń otwarta

 

Województwo Podkarpackie zaprasza przedsiębiorstwa z regionu do udziału w targach ITB Berlin w dniach 4-6 marca 2025 roku.

Logotyp targów. Po lewej stronie przedstawia kulę ziemską w kolorze żółtym, a po prawej stronie napis ITB Berlin.


Targi ITB Berlin, to największe i najbardziej prestiżowe targi turystyczne na świecie o globalnym i ponad regionalnym charakterze. Od ponad 60 lat są miejscem spotkań światowej branży turystycznej. Stanowią one doskonałe miejsce nawiązywania cennych kontaktów, prezentacji usług i produktów turystycznych oraz wymiany doświadczeń związanych z podróżowaniem, obsługą ruchu turystycznego, czy stale zmieniającymi się trendami w światowej turystyce. Imprezie towarzyszą interesujące konferencje, prezentacje oraz warsztaty. Dodatkowym wsparciem będzie także obecność wraz z własnym stoiskiem Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Więcej informacji o targach na stronie internetowej: https://www.itb.com/en/

 

Dofinansowanie udziału w Targach stanowi pomoc de minimis i udzielane jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, Priorytet 1 Konkurencyjna i Cyfrowa Gospodarka, Działanie 1.3 Wsparcie MŚP – Dotacja, nazwa projektu „Wsparcie MŚP w wejściu na rynki zagraniczne”.

W Targach, w ramach oferowanego wsparcia, mogą uczestniczyć wyłącznie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa posiadające wpis do ewidencji organizatorów turystyki oraz prowadzące działalność gospodarczą w sposób zorganizowany i ciągły oraz posiadające siedzibę lub oddział (w przypadku spółek prawa handlowego) albo stałe/ dodatkowe stałe miejsce wykonywania działalności gospodarczej (w przypadku osób fizycznych prowadzących indywidualną działalność gospodarczą) na terenie województwa podkarpackiego, reprezentujące branże zgodne z tematyką targów (turystyczna).

O dofinansowanie udziału w Targach mogą ubiegać się wyłącznie przedsiębiorstwa posiadające projekty, produkty lub usługi turystyczne zlokalizowane w województwie podkarpackim, które chcą zaoferować na rynkach zagranicznych, co należy szczegółowo opisać we Wniosku o dofinansowanie uczestnictwa w przedsięwzięciu (zał. nr 1)

 

W ramach dofinansowania Województwo zapewnia przedsiębiorcom:

  • Transport na trasie: Rzeszów – Berlin – Rzeszów (Wyjazd: 3 marca, powrót: 7 marca) oraz na miejscu: hotel – targi – hotel,
  • zakwaterowanie w hotelu na czas trwania targów (03-07.03.2025r., tj. 4 doby hotelowe),
  • bilet wstępu na targi wraz z dostępem do aplikacji umożliwiającej umawianie spotkań biznesowych.

 

W wyniku naboru Województwo Podkarpackie planuje wyłonić maksymalnie 5 przedsiębiorstw. Sfinansowany zostanie udział wyłącznie jednego przedstawiciela każdego wybranego przedsiębiorstwa. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Szacowany maksymalny koszt udziału jednego przedsiębiorstwa w targach, finansowany przez Województwo Podkarpackie, wynosi 10 000,00 złotych brutto.

Nabór przedsiębiorstw na Targi prowadzony jest w oparciu o „Regulamin dofinansowania uczestnictwa podkarpackich przedsiębiorstw w Targach". Pełna treść Regulaminu wraz z załącznikami dostępna poniżej.

Termin nadsyłania wniosków upływa 05 lutego 2025 r. do godz. 10:00.

Załączniki do pobrania:

Kompletne zgłoszenie powinno zawierać następujące dokumenty:

  • Wniosek o dofinansowanie uczestnictwa w Targach,
  • Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis (zgodnie z zał. nr 2 do Regulaminu);
  • Zgodę na przetwarzanie danych osobowych, wykorzystanie wizerunku oraz oświadczenie zapoznania się z regulaminem i jego przestrzegania, podpisane przez osobę zgłoszoną do udziału w przedsięwzięciu (zgodnie z zał. nr 6 do Regulaminu);
  • Aktualny odpis z Rejestru Przedsiębiorców KRS / Zaświadczenie o wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG);
  • Kopię wpisu do Ewidencji Organizatorów Turystyki,
  • Kopie zaświadczeń o pomocy de minimis lub zaświadczeń o pomocy de minimis w rolnictwie, lub zaświadczeń o pomocy de minimis w rybołówstwie albo oświadczenie o wielkości takiej pomocy.

Dodatkowych informacji na temat składania wniosków udzielają:

  • Joanna Socha-Kotula, tel. 17 850 17 05,
  • Anna Kutrzeba tel. 17 773 60 45

Informujemy, iż w przypadkach podejrzenia naruszeń prawa obowiązuje procedura ich zgłaszania zgodna z dokumentem pn. „Wewnętrzna procedura zgłaszania naruszeń prawa wpływających do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie – Regulamin zgłoszeń wewnętrznych”, zamieszczonym na BIP Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego pod adresem: https://bip.podkarpackie.pl/index.php/sprawy-do-zalatwienia-w-urzedzie/ogolne/5751-zgloszenie-naruszenia-prawa-sygnalista

 

WYNIKI NABORU:
Departament Promocji i Turystyki zakończył weryfikację wniosków firm ubiegających się o dofinansowanie uczestnictwa w Targach ITB Berlin.

DO POBRANIA: Wyniki naboru (103KB,.pdf)


zestaw grafik promocyjnych funduszy europejskich

 

Wsparcie MŚP w wejściu na rynki zagraniczne

O projekcie:

Województwo Podkarpackie uzyskało dotację z Unii Europejskiej na projekt pn. „Wsparcie MŚP w wejściu na rynki zagraniczne”.

Głównym celem projektu jest wzmacnianie globalnej obecności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z obszaru inteligentnych specjalizacji Województwa Podkarpackiego (lotnictwo i kosmonautyka, jakość życia, motoryzacja oraz informacja i telekomunikacja).

Celami szczegółowymi projektu są:

  • wzrost rozpoznawalności podkarpackich firm i ich marek na rynku globalnym,
  • nawiązywanie wielopłaszczyznowej współpracy z podmiotami zagranicznymi,
  • aktywne włączenie do globalnego łańcucha dostaw,
  • pobudzanie eksportu produktów i usług podkarpackich przedsiębiorstw.

Zrealizowanie powyższych celów będzie możliwe poprzez implementację poniższych działań:

  • organizację misji gospodarczych, wizyt studyjnych i spotkań biznesowych o charakterze międzynarodowym w kraju i za granicą.
  • udział w konferencjach, forach, seminariach, targach o charakterze międzynarodowym w kraju i za granicą.
  • przeprowadzenie kampanii wizerunkowych promujących potencjał gospodarczy regionalnych przedsiębiorstw.

Powyższe formy angażowania dostarczą przedsiębiorstwom niezbędnej wiedzy i umiejętności, umożliwiając im dostosowanie się do globalnych wymagań rynkowych i skutecznego działania na międzynarodowej scenie gospodarczej.

Główną grupą docelową projektu będą mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, definiowane zgodnie z załącznikiem nr 1 do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r., posiadające siedzibę (oddział, filię lub zakład) i prowadzące działalność na terenie Województwa Podkarpackiego z obszaru inteligentnych specjalizacji województwa podkarpackiego.

Wsparcie MŚP w ramach projektu przewidziane jest w formie pokrycia części kosztów udziału w wydarzeniach gospodarczych.

Wartość projektu: 22 364 000,00 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 22 364 000,00 zł

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

 

Tablica informująca o dofinansowaniu projektu Wsparcie MŚP w wejściu na rynki zagraniczne


 

Promocja Gospodarcza Województwa Podkarpackiego, finansowany ze środków UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 [PROJEKT ZAKOŃCZONY]