fotka6Podczas dwudniowego Międzynarodowego Forum Edukacyjnego organizowanego w Rabacie w dniach 14-15 lutego stoisko Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania cieszyło się dużą popularnością. To tam, na pytania przyszłych studentów odpowiadali obecni zagraniczni  studenci WSIZ, w tym reprezentant blisko dziesięcioosobowej grupy studentów z Maroka. Począwszy od odpowiedzi na pytania jaka jest Polska i gdzie jest Podkarpacie i Rzeszów poprzez kwestie programu studiów, absolwentom północnoafrykańskich szkół średnich prezentowano nie tylko możliwość podjęcia ciekawych studiów Rzeszowie, ale również kontynuowania późniejszej ścieżki zawodowej w dynamicznie rozwijającej się Dolinie Lotniczej.

 

Nowa oferta edukacyjna WSIZ przygotowana na rok akademicki 2020/2021 obejmuje obok prestiżowego Zarządzania Lotnictwem, które WSIZ jako jedyna polska uczelnia i nieliczna w Europie oferuje w języku angielskim, również takie popularne kierunki jak Cyberbezpieczeństwo, Projektowanie gier, Pielęgniarstwo lub Zarządzanie finansami i księgowością.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dzieliła swoje stoisko z marokańskim partnerem, Akademią Lotnictwa Cywilnego z Casablanki, która kształci inżynierów i kontrolerów lotów. W przededniu targów delegacja z Podkarpacia miała możliwość odwiedzania tej elitarnej marokańskiej uczelni. Podjęto rozmowy o stworzeniu programu wymian studentów oraz studiów łączonych.

Podczas trwania targów stoisko odwiedziła m.in. Beata Podgórska, Chargé d’affaires w Ambasadzie RP w Maroku.

Obecność WSIZ na targach i promocja województwa na tamtejszych rynkach współfinansowana była w ramach Projektu Promocja Gospodarcza Województwa Podkarpackiego realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na latach 2014-2020

Tekst i fot.: Katarzyna Stachowicz
Kierownik Oddziału Współpracy Gospodarczej UMWP