DSC06528b
28 listopada br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena odbył się Podkarpacki Kongres Gospodarczy. Jest to nowe wydarzenie w kalendarzu imprez regionalnych, skierowane do środowiska biznesu, gospodarki, polityki i samorządu z regionu.

 

 

Uczestnicy kongresu dyskutowali o rozwoju największych miast regionu, przyszłości specjalnych stref ekonomicznych, podkarpackim rynku pracy oraz turystyce i  komunikacji.

Zwieńczeniem I edycji Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego była uroczysta gala, podczas której rozstrzygnięto konkurs i wręczono statuetki „Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej”. Organizowany już po raz 18 przez Centrum Promocji Biznesu w Rzeszowie konkurs, promuje najlepiej rozwijające się firmy z Podkarpacia, które dzięki osiąganym wynikom w prowadzonej działalności są lub mogą stać się wzorem dla innych, a tym samym pozytywnie wpływają na rozwój gospodarczy regionu. W  tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 155 firm, które walczyły o wyróżnienia w  kilku kategoriach. 

Również podczas gali wręczono certyfikaty laureatom tegorocznej edycji Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze "Smaczne bo Podkarpackie". Program ma za zadanie wypromować produkty, które spełniają najwyższe normy jakościowe, a ze względu na swoje unikalne walory są wizytówką naszego regionu. Do Programu zostało zgłoszonych 37 produktów.

Partnerem gali konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019 było Województwo Podkarpackie. Wydarzenie współfinansowano ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020.

 

Tekst i fot.: Paweł Tarnawski
Oddział Współpracy Gospodarczej UMWP