Game Jam 03
Województwo Podkarpackie było partnerem specjalnym wydarzenia pn. Game Jam Rzeszów, które odbyło się w dniach 25-26 października w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis w Jasionce k. Rzeszowa.

 

 

 

Game Jam Rzeszów 2019 to druga edycja maratonu programistycznego (hackatonu) organizowanego przez rzeszowską firmę Prime Bit Games. Wydarzenie skierowane jest do informatyków, studentów informatyki, programistów oraz osób związanych z rozwojem oprogramowania, a w szczególności grafików, twórców interfejsów, oraz ludzi związanych z branżą gier. Celem zawodów jest napisanie w ciągu 24 godzin prototypu gry komputerowej. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 130 osób z całego kraju.

W związku ze wsparciem wydarzenia przez Województwo Podkarpackie, dodatkowe punkty przyznawane były za wykorzystanie w tworzonych programach elementów związanych z regionem. Wśród nagrodzonych gier znalazły się m.in. takie osadzone w rezerwacie przyrody Lisia Góra oraz w post-apokaliptycznym Rzeszowie, czy zawierające przepisy kulinarne tradycyjnych podkarpackich potraw.

Udział województwa w wydarzeniu był finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020.

 

 

Tekst: Dariusz Pawłowski
Oddział Współpracy Gospodarczej UMWP

Foto: Prime Bit Games