H

 


Wydarzenie „Hackathon” to kolejna edycja organizowanego corocznie międzynarodowego maratonu programistycznego – społeczno-rozwojowej inicjatywy, podejmowanej przez otoczenie podkarpackiego biznesu, startupów, edukacji i środowiska IT, którego cechą charakterystyczną jest drużynowe programowanie w jednej lokalizacji przez 24 godziny bez przerwy. W dniach 29-30 marca w Podkarpackim Parku Naukowo Technologicznym obyła się czwarta edycja rzeszowskiego Hackatonu.

 

 

 

Celem projektu skierowanego w głównej mierze do programistów, studentów informatyki, grafików i osób związanych z branżą, jest stworzenie prototypu projektów, które w przyszłości będzie można skomercjalizować. Podczas IV edycji Hackathonu, każdy z uczestników miał możliwość zapoznania się z nowymi technologiami, wymiany doświadczeń oraz wzbogacenia sieci networkingowej. Dla początkujących programistów i start-upów, przedsięwzięcie stanowiło doskonałą okazję do postawienia pierwszych kroków w tej dziedzinie oraz zaprezentowania swoich umiejętności, wykorzystania swojej pomysłowości i zweryfikowania możliwości pracy pod presją czasu. W trzech poprzednich edycjach wystartowało łącznie 500 osób. Uczestnicy stworzyli do tej pory 8 spółek, zarówno software house’y jak i firmy zajmujące się rekrutacją w dziale IT. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięło udział 30 zespołów.

Wydarzenie współfinansowano ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020.

 

Tekst / foto Patrycja Zając

Oddział Współpracy Gospodarczej