AVALON2019Australian International Airshow and Aerospace & Defence Exposition Avalon 2019 to wiodące, międzynarodowe targi branży lotniczej Australii i regionu Azji Pacyficznej, które odbywają się w Avalon. W tym roku wydarzenie miało miejsce w dniach 26 lutego - 3 marca na lotnisku Avalon. Ubiegłoroczna edycja targów przyciągnęła 664 firmy z 25 państw. Targi odwiedziło 33 tys. przedsiębiorców, a ogólna liczba zwiedzających wyniosła 210 tys.osób.

Województwo Podkarpackie już po raz drugi zorganizowało misję przedsiębiorców sektora lotniczego na targi w Australii. W misji wyjazdowej uczestniczyło łącznie 8 firm z Doliny Lotniczej. Marek Bujny Wiceprezes Doliny Lotniczej podpisał podczas targów Deklarację Współpracy z Australian Defence Alliance – kluczowym klastrem sektora lotniczo – obronnego z autsralijskiego Stanu Victoria.

Przez trzy dni podkarpaccy przedsiębiorcy uczestniczyli w licznych zaaranżowanych wcześniej dzięki Ambasadzie Australijskiej w Polsce spotkaniom biznesowym. Polscy przedsiębiorcy nawiązali kontakty z międzynarodowymi liderami w zakresie pozyskiwania sprzętu obronnego, cywilnego transportu lotniczego, kontroli ruchu lotniczego, lotnictwa pasażerskiego, lotnictwa komercyjnego i technologii.

Podczas Australian International Airshow Avalon 2019 Polska Agencja Inwestycji i Handlu zorganizowało polskie stoisko narodowe, które miało na celu promocję polskiego sektora części lotniczych na arenie międzynarodowej.

Targom towarzyszyły również spektakularne pokazy lotnicze, z których Avalon jest znany na całym świecie. Były one wspaniałym tłem dla współpracy przedsiębiorców.

Udział przedsiębiorców z Podkarpacia na Targach możliwy był dzięki dofinansowaniu w ramach Projektu Promocja Gospodarcza Województwa Podkarpackiego realizowanego w ramach RPO WP 2014-2020.

 

Tekst / foto: Katarzyna Stachowicz

Oddział Współpracy Gospodarczej