ekogala

 

Województwo Podkarpackie po raz kolejny było organizatorem Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Wysokiej Jakości – Ekogala, które odbyły się w dniach 7 - 8 grudniach 2018 r. w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena. W ramach projektu Promocji Gospodarczej Województwa Podkarpackiego już po raz drugi zorganizowano misję przyjazdową dla przedstawicieli z chińskiego partnerskiego Regionu Kuangsi-Czuang.

Imponujące chińskie stoisko przyciągało uwagę potencjalnych klientów, którzy z dużym zainteresowaniem zapoznawali się z oferowanymi produktami.  Podczas targów wystawcy z Chin zaprezentowali między innymi jadalne kasztany, ananasy w puszcze, kandyzowany imbir, produkty sojowe, zupy instant, oraz wiele gatunków herbat. Targi EKOGALA stanowiły doskonałą okazją do nawiązania współpracy i relacji biznesowych.

Podczas pobytu na Podkarpaciu przedsiębiorcy z Chin wzięli udział w wizycie studyjnej w przedsiębiorstwie z branży przetwórstwa spożywczego "AWB" Alina Becla, gdzie mieli okazję zapoznania się z funkcjonowaniem zakładu produkcyjnego posiadającego certyfikat ECO. Firma specjalizuje się w produkcji naturalnych suszonych owoców wytwarzanych zgodnie z wieloletnimi tradycjami niezawierających sztucznych konserwantów i barwników.

Misję chińskich przedsiębiorców współfinansowano ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020. 

 

 

Tekst: Patrycja Zając
Oddział Współpracy Gospodarczej