00
Brneńskie Centrum Wystawiennicze w Republice Czeskiej było gospodarzem 31 Międzynarodowych Targów Spożywczych SALIMA, które odbyły się w dniach od 27 lutego do 2 marca 2018 r.

Wśród 800 wystawców zaprezentowali się również na wspólnym stoisku Województwa przedsiębiorcy z Podkarpacia. Do grona firm, którym Województwo Podkarpackie współfinansowało udział w targach należą: Konrad Kurcz Mac-Pol, Yanko, Zakład Mięsny Smak-Górno oraz Fabryka Pieczywa Cukierniczego San-Pajda. Przedstawiciele firm mieli okazję do zaprezentowania swoich produktów i nawiązania nowych kontaktów na rynku czeskim. Stoisko podkarpackie zostało wyróżnione jako jedno z siedmiu spośród wszystkich wystawców przez dyrekcję targów.

O randze wydarzenia świadczy z jednej strony duże zainteresowanie uczestników, jak i bezpośrednie zaangażowanie instytucji Republiki Czeskiej z Ministerstwem Rolnictwa włącznie. Wśród wystawców byli producenci i dystrybutorzy napojów, słodyczy, mięsa i innych artykułów spożywczych. Międzynarodowe Targi Spożywcze SALIMA konsolidują sektor piekarnictwa i cukiernictwa (Targi MBK), targi wina (VINEX), targi opakowań i poligrafii (EmbaxPrint) oraz targi wyposażenia dla sklepów, hoteli i cateringu (INTECO). Oprócz tradycyjnego sektora artykułów spożywczych, uczestnicy mieli okazję również zapoznać się z  najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, stosowanymi przy produkcji maszyn i sprzętu dla przemysłu spożywczego (SALIMA TECHNOLOGY). Wśród licznych wystawców obecni byli m.in.: Asseco Solutions, Bohemilk, Stäubli Systems, czy AWH. Nowością tegorocznych targów był Festiwal Smaków, który odbył się w jednym z pawilonów targowych w terminie od 1 do 3 marca. Główną częścią tej imprezy był festiwal mini browarów, w ramach którego zaprezentowało się 50 czeskich i morawskich producentów piw.

Udział podkarpackich przedsiębiorców w wydarzeniu współfinansowano ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020.

 

text/foto. Paweł Tarnawski
Oddział Współpracy Gospodarczej