Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Trójka mężczyzn w garniturach. Stoją na scenie. Wręczają sobie nagrody

 


Za nami 16. edycja Rankingu Największych Firm Podkarpacia „Złota Setka”. Wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się podczas kongresu, w którym samorząd województwa reprezentował członek zarządu – Stanisław Kruczek.

 

Wydarzenie rozpoczął panel dyskusyjny: „30 lat firm na Podkarpaciu”, w którym dr Krzysztof Kaszuba przypomniał, jak zmieniały się warunki działania firm w okresie tych trzech dekad. Wiceprezes Asseco Poland S.A. – Marek Panek mówił o początkach jego grupy kapitałowej, która dzisiaj zatrudnia już ponad 30 tys. osób.

 

Kolejne panele dyskusyjne dotyczyły odnawialnych źródeł energii oraz inwestycji zagranicznych na Podkarpaciu w Polsce w dobie pandemii i wojny w Ukrainie. W tym drugim wziął udział członek zarządu Stanisław Kruczek, który mówił o inwestycjach w lokalną infrastrukturę, wymieniając, jako przykłady takich działań, rozwój lokalnego portu lotniczego w Jasionce, modernizację dróg wojewódzkich, czy tworzenie terenów inwestycyjnych. Zwracając się do przedstawicieli podkarpackich firm biorących udział w rankingu Złotej Setki, powiedział:

 

W imieniu Samorządu Województwa Podkarpackiego przekazuję wyrazy uznania za tak ciężką i trudną pracę. Dziś zobaczyliśmy, jak silna jest Polska gospodarka – jak silna jest nasza Podkarpacka gospodarka. To wy dziś jesteście ambasadorami gospodarczymi naszego województwa. Życzę wszelkiej pomyślności, żeby ten trudny czas który nas czeka, jak najszybciej przeminął - mówił Stanisław Kruczek członek zarządu województwa podkarpackiego. 

 

W dyskusji wzięła także udział Małgorzata Jarosińska – Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, która powiedziała:

 

Gratuluję wszystkim firmom, niezależnie od zajętego miejsca. Wszyscy tu obecni są wygranymi. Prowadziliście biznesy w bardzo trudnym czasie – pandemii Covid 19, kiedy myśleliśmy, że już nic gorszego nie może nas spotkać, po czym wybuchła wojna w Ukrainie. Pomimo tych trudnych warunków, w których się znaleźliście i ciężkich wyzwań każdego dnia, udało się wam zrealizować wasze plany. Inwestowaliście nadal w swoje biznesy, ale także i w ludzi – osoby które na co dzień z wami współpracują i to wszystko tworzą. Właśnie za to bardzo serdecznie państwu dziękuję  - mówiła do przedsiębiorców minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

 

Wydarzenie zakończyło wręczenie nagród w 16. edycji Złota Setka Firm Podkarpacia. W pierwszej trójce znalazły się odpowiednio: spółka ORLEN Paliwa Widełka, PGE OBRÓT S.A. Rzeszów  oraz Borg Warner Poland. Ranking został przygotowany w oparciu o wyniki za 2021 rok.

 

Udział Województwa w wydarzeniu był finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Galeria zdjęć:

 

 

Autor tekstu: M. Konopka K. Dudzik

Kancelaria Zarządu UMWP