Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Grupa ludzi na scenie pozuje do zdjęcia

 


 

W Warszawie, podczas Forum Biznesu zorganizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, wręczone zostały podziękowania dla uczestników Expo 2020 Dubai. Statuetkę i dyplom dla samorządu województwa odebrał członek zarządu - Stanisław Kruczek.

 

Okolicznościowe statuetki i dyplomy z podziękowaniami za udział w Expo wręczył Prezes PAIH - Krzysztof Drynda. Wręczenie odbyło się podczas panelu podsumowującego udział Polski w ostatniej edycji Wystawy Światowej. Wzięła w nim także udział Małgorzata Jarosińska-Jedynak – sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

 

Województwo podkarpackie prezentowało się na Expo w Pawilonie Polskim od 10 do 14 marca 2022 r. Motywem przewodnim ekspozycji było hasło: Podkarpackie. Z natury kreatywne”, zaś głównym ambasadorem, narratorem i przewodnikiem po wystawie Podkarpacia była postać Ignacego Łukasiewicza – patrona Roku 2022 w Polsce.

 

- W ten sposób chcieliśmy pokazać, że Podkarpacie to kolebka przemysłu naftowego, miejsce światowej rewolucji gospodarczej, którą zainicjował Ignacy Łukasiewicz w oparciu o zasoby naturalne czyli ropę – mówi Stanisław Kruczek.

 

Wystawa województwa podkarpackiego miała również ukazać wyjątkowość i różnorodność Podkarpacia, jego bogactwo w zakresie unikalnej przyrody, potencjału gospodarczego i innowacji, które harmonijnie łączą się z tradycją. Podczas podkarpackich dni w Dubaju zorganizowane zostały cztery konferencje dotyczące przemysłu kreatywnego, przyszłości lotnictwa, customizacji i innowacji oraz nauki i edukacji. Wzięli w nich udział przedstawiciele podkarpackich firm oraz instytucji otoczenia biznesu.

 

Równolegle w trakcie trwania wystawy województwa na EXPO zorganizowana została misja gospodarcza 10 podkarpackich przedsiębiorców. Wzięli w niej udział przedstawiciele przedsiębiorstw działających w branży żywności ekologicznej i wysokiej jakości, kosmetycznej,  turystycznej, hotelarskiej, cukierniczej oraz wyposażenia wnętrz,  które chciały rozwinąć swoją działalność eksportową oraz wypromować swoje produkty na rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Podkarpackie stoisko w Pawilonie Polskim odwiedził m.in. szejk Dubaju - Muhammad ibn Raszid Al Maktum. Kolejna wystawa Expo ma się odbyć w Osace w Japonii.

Galeria zdjęć:

Autor tekstu: Monika Konopka

Autor zdjęć: Joanna Socha-Kotula