Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Grupa mężczyzn na scenie przed tłumem ludzi.

 


Kolarski peleton Tour de Pologne wjechał dziś na Podkarpacie. Zawodnicy finiszowali w Przemyślu, kończąc III, najdłuższy etap tegorocznego ścigania.

 

Triumfatorów na mecie dekorował wicemarszałek województwa Piotr Pilch. Województwo Podkarpackie jest partnerem organizacyjnym tegorocznej edycji wyścigu.

 

Kolarze wystartowali dziś z Kraśnika o 11.00, a już w południe byli na Podkarpaciu, a konkretnie w Jarocinie. Zanim dotarli do Przemyśla walczyli o punkty i bonifikaty na lotnych finiszach w Leżajsku i w Jarosławiu oraz na górskich premiach w Sólcy, w Kalwarii Pacławskiej i w Gruszowej.

 

Etap był najdłuższy więc obfitował w wiele ciekawych akcji i ucieczek. Ostatecznie do mety dojechało razem 13 zawodników, a najlepszy w trudnym finiszu na Kopiec Tatarski okazał się Kolumbijczyk Sergio Higuita z ekipy Bora-Hansgrohe.

 

Higuita tym samym zdobył żółtą koszulkę lidera. Mistrz Kolumbii sprawił sobie prezent na 25. urodziny. Na mecie wyprzedził Hiszpana Pello Bilbao (Movistar) oraz Belga Quintena Hermansa (Intermarche-Wanty-Gobert). Najlepszy z Polaków, startujący w barwach reprezentacji Polski Jakub Kaczmarek zajął 33. miejsce ze stratą 25 sekund do zwycięzcy. Zwycięzcom na mecie gratulowali wicemarszałek Piotr Pilch, a także prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

 

 

W klasyfikacji generalnej Higuita wyprzedza o cztery sekundy Bilbao oraz o sześć Hermansa. Kaczmarek zajmuje 32. pozycję, tracąc 35 sekund do lidera.

 

Walka była naprawdę ciekawa, widzowie w Przemyślu oglądali naprawdę ciekawą rywalizację. Emocji na mecie nie brakowało. Cieszę się, peleton Tour de Pologne gości na Podkarpaciu aż trzy dni, to wspaniała promocja naszego województwa – powiedział na mecie Piotr Pilch, wicemarszałek województwa.

 

Kolarze pozostaną na Podkarpaciu jeszcze przez dwa dni. Jutro przejadą ciekawą, górską trasą liczącą 179,4 km z Leska do Sanoka.

 

Galeria zdjęć:

 

Autor tekstu: Tomasz Leyko

Biuro Prasowe UMWP

Autor zdjęć: Ilario Biondi – BettiniPhoto / materiały organizatora TdP
Źródło wideo: youtube.com / materiały organizatora TdP