170927 soviaTo był niecodzienny poranek dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Krasnego. Podopieczni dyrektora Marka Frączka, zyskali okazję do spotkania z siatkarzami Asseco Resovii Rzeszów, do którego doszło na zaproszenie marszałka Władysława Ortyla.

 
W spotkaniu na sali audytoryjnej urzędu uczestniczył także prezes Asseco Resovii Bartosz Górski, który przekazał dyrektorowi placówki bilety na mecze rzeszowskiego klubu.
Marszałek Władysław Ortyl pogratulował prezesowi doskonałej atmosfery podczas rozgrywek i nie krył radości ze współpracy na linii: samorząd województwa  – Asseco Resovia.
 
- Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że możemy promować województwo podkarpackie, współpracując w tym zakresie z Asseco Resovią. Nie mogę bywać na meczach siatkarzy, tak często jakbym sobie tego życzył, ale jestem oczarowany atmosferą, jaką na Podpromiu tworzą kibice siatkarscy – mówił marszałek, zwracając się do uczniów z Krasnego -  Widzę, że wśród was kibiców siatkówki nie brakuje, co szczególnie mnie cieszy, że to m.in. wy tworzycie tę wspaniałą, kulturalną i sportową atmosferę – mówił marszałek.
 
Na zakończenie spotkania do rąk uczniów powędrowały torby z upominkami od marszałka. Natomiast obecnych w urzędzie siatkarzy szczelnie otoczył kordon młodych fanów z Krasnego, liczących na zdjęcia i autografy.