Na Podkarpacie przyjadą dziennikarze z 25 krajów świata. Wszystko przez kolejną edycję Media World Cup, którego dwie odsłony odbędą się w naszym województwie a dokładnie w okolicach Krasiczyna, Tarnobrzega i Baranowa Sandomierskiego.

Dziś w Ministerstwie Sportu i Turystyki odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca imprezę. Województwo Podkarpackie reprezentował Marcin Fijołek, kierownik oddziału promocji marki regionu w Urzędzie Marszałkowskim a zarazem prezes Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Gospodarzem konferencji był Dawid Lasek, podsekretarz stanu w MSiT, także pochodzący z Rzeszowa.

Media World Cup to zawody sportowe organizowane dla mediów, a zarazem wydarzenie promujące Polskę (Regiony), położone w najpiękniejszych regionach turystycznych.

Na Media World Cup Series składa się: Puchar Świata Mediów w MTB, który odbędzie się w dniach 11-14.05.2017 r. na Warmii i Mazurach, Puchar Świata Mediów w Kolarstwie Szosowym, który odbędzie się w dniach 25-28.05.2017 r. na Podkarpaciu, w Bieszczadach z bazą w Krasiczynie oraz Puchar Świata w Triathlonie, który odbędzie się w dniach 13-16.07.2017 r. także w województwie podkarpackim, nad Jeziorem Tarnobrzeskim z bazą w Baranowie Sandomierskim.

Imprezy gościć będą ponad 160 sportowców reprezentujących redakcje z 25 krajów z całego świata. W zawodach mogą brać udział wydawcy, redaktorzy, dziennikarze, fotografowie prasowi, kamerzyści czy blogerzy związani z rowerami. Mogą to być pracownicy lub niezależni dziennikarze, o ile posiadają oni ważny paszport prasowy kraju, organizacji, firmy lub medium.

Na Podkarpaciu uczestnicy, oprócz sportowej rywalizacji będą mogli zwiedzić zamki w Krasiczynie oraz w Baranowie Sandomierskim, a także forty w Przemyślu.

Jest to impreza o charakterze międzynarodowym. Uczestniczyć w niej będą dziennikarze z całego świata dzięki czemu będzie można zaprezentować województwo podkarpackie na arenie światowej. Kwestia promocji jest dla nas niezwykle istotna. Uczestnicy spędzą u nas kilka dni, będą mogli doświadczyć tych walorów, które dla nas są niezaprzeczalne. Liczymy, że Podkarpacie zapadnie dziennikarzom, uczestnikom Media Cup na długo w pamięci. To będzie znakomita okazja do promocji podkarpackiej i polskiej historii oraz kultury, walorów turystycznych Podkarpacia, a także kuchni lokalnej - mówił podczas konferencji Marcin Fijołek.

 

Bardzo nam zależy na promocji turystyki rowerowej, cieszę się,  że możemy patronować takim imprezom. Regiony Polski, w których odbędą się zawody są dużą atrakcją turystyczną, więc jestem przekonany, że dziennikarze z całego świata wyjadą stąd zadowoleni a odzwierciedlenie ich wrażeń w publikacjach będzie dla nas znakomitą promocją - podsumował Dawid Lasek.

Imprezę promują także dwaj byli znakomici polscy kolarze Andrzej Sypytkowski i Dariusz Baranowski.

Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Podkarpackiego