logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

wrota-prom

Czy są aż tak silni mężczyźni aby ruszyć z miejsca samolot? Są! A swoje nieograniczone możliwości prezentowali na Podkarpaciu. W niedzielę 6 września w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej na Roztoczu odbyły się jedyne w Polsce zawody z cyklu MHP Strongman Champions League. W rywalizacji której organizatorem byłaAkademia Sportu w Lubaczowie, zmierzyło się dwunastu zawodników z Łotwy, Finlandii, Estonii, Węgier, Słowenii, Litwy, Szwecji, Czech i Polski.
Wśród konkurencji, w których rywalizowali strongmani były m.in.  przeciąganie  ciągnika siodłowego, wyciskanie platformy z bolidem PRz Racing Team, martwy ciąg, waga płaczu, załadunek betonowych kul czy wnoszenie ponad dwustukilowych ciężarów po  schodach na czas. Zwycięzcą zawodów  został Polak Grzegorz "Kruszyna" Szymański, który zdobył największą łączną liczbę punktów we wszystkich konkurencjach.
W przeddzień imprezy zawodnicy brali udział w realizacji materiałów filmowych, które posłużą jako zwiastuny relacji z zawodów. Będą one także promować dwie podkarpackie marki – PZL Mielec oraz Autosan. W Mielcu lider klasyfikacji Krzysztof Redzikowski przeciągał po płycie lotniska ważący ponad 9 ton samolot PZL M-28, natomiast na sanockim rynku strongmani zmierzyli się z jednym z autokarów produkowanym przez Autosan.
Całość wydarzenia zostanie emitowana za pośrednictwem stacji Eurosport  w 89 krajach na całym świecie.
Zawody w Baszni Dolnej były jednym z przystanków na trasie cyklu MHP Strongman Champions League, który rozpoczął się rywalizacją w Szanghaju, a zakończy finałem w Malezji.
Fot. Krzyszfot Zajączkowski
Dep. Promocji i Współpracy Gospodarczej

 

Statystyka

Odwiedza nas 881 gości oraz 0 użytkowników.