logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

wrota-prom

W Baszni Dolnej, a dokładniej na terenie Kresowej Osady, rozpoczęła się impreza, która ma promować Roztocze i atrakcje jakie w tym urokliwym miejscu czekają na turystów. W pierwszym dniu tj. 27 czerwca zaplanowano Forum dotyczące turystyki kulturowej. A w niedzielę na odwiedzających Kresową Osadę czeka moc atrakcji, w tym turniej łucznictwa.

Podczas I Transgranicznego Forum Turystyki Kulturowej specjaliści rozmawiają o tym, jak promować atuty naszego regionu, którymi są zabytki, przyroda i kulinarne specjały podkarpackiej kuchni, które powstają z ekologicznych produktów w oparciu o tradycyjne przepisy i receptury. Jednym słowem debata poświęcona jest temu jak skutecznie czyli w nowoczesny i atrakcyjny sposób  „sprzedawać” turystom atrakcje, których na Podkarpaciu nie brakuje.
W Forum uczestniczą wykładowcy akademiccy, wśród których są m.in. prof. Jarosław Dumanowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz prof. Jan Święch z Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także praktycy, np. kucharze z największych podkarpackich hoteli, którzy poprzez tradycyjną kuchnię zachęcają turystów do odwiedzania Podkarpacia.
W debacie biorą także udział dyrektorzy placówek kultury oraz organizacji zajmujących się turystyką i promocją. Są też obecni Radni Województwa Podkarpackiego, a także samorządowcy, w tym wójt Gminy Lubaczów, która przy wykorzystaniu funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego, zrealizowała inwestycję w Kresowej Osadzie. W spotkaniu uczestniczą także goście ze Słowacji i Ukrainy.
Pierwszy dzień Kresowej OFFensywy Kulturowej zakończy się późnym popołudniem podsumowaniem wszystkich paneli. Imprezę po raz drugi zorganizował Departament Promocji i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.
Drugiego dnia wśród atrakcji czekających na tych, którzy zamierzają odwiedzić Kresową Osadę, będą m.in. II Międzynarodowy Turniej Łucznictwa Tradycyjnego o Strzałę Jana III Sobieskiego, a także warsztaty kulinarne, edukacyjne i rzemieślnicze. Nie zabraknie także gier, konkursów i dobrej muzyki.

Monika Konopka
Biuro Prasowe UMWP
Fot. Magdalena Przytuła

 

Statystyka

Odwiedza nas 838 gości oraz 0 użytkowników.