logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

wrota-prom

Film Podkarpackie po naszej myśli zdobył II nagrodę główną w kategorii "Spot promujący region", podczas X Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych FilmAt. Nagrodę podczas gali w Warszawie odebrał Adam Hamryszczak, dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym.
Film powstał w 2014 r. Był to rok szczególny dla Podkarpacia – minęło 10 lat od akcesji Polski do Unii Europejskiej. Lata te, to czas niezwykle udany, ponieważ zrealizowano wiele przedsięwzięć i projektów korzystnych dla mieszkańców regionu. Dzięki Funduszom Europejskim, w tym RPO WP 2007-2013, zmienił się wizerunek regionu. Film „Podkarpackie po naszej myśli” pokazuje, że w ostatnich latach staliśmy się świadkami wielkiego skoku cywilizacyjnego naszego województwa. Ten skok nie byłby możliwy, gdyby nie Fundusze Europejskie.
Podkarpackie jest regionem szeroko otwartym na rozwój biznesu i inicjatyw prorozwojowych. Budujemy naszą gospodarkę w oparciu o nowoczesne technologie, które znajdują zastosowanie między innymi w przemyśle lotniczym. Lotnictwo, mające w naszym regionie niezwykle bogate tradycje jest obecnie wiodącym sektorem podkarpackiej gospodarki. Stawiamy również na rozwój turystyki, bo Podkarpackie dysponuje potężnym potencjałem, który w ostatnim czasie jest potęgowany dzięki powstającym gospodarstwom agroturystycznym i rozwojowi rolnictwa ekologicznego. Nie brakuje również inwestycji w infrastrukturę kultury i sportu, dzięki którym te dziedziny życia społecznego przeżywają w ostatnich latach dynamiczny rozwój.
Skąd nazwa „Podkarpackie po naszej myśli”? W 2009 roku jedna z warszawskich agencji reklamowych realizująca na nasze zlecenie kampanię promującą RPO WP 2007-2013, zaproponowała hasło, które już na stałe przyjęło się do naszych działań informacyjno–promocyjnych. „Podkarpackie po naszej myśli” – bo wszyscy razem tworzymy otaczającą nas rzeczywistość. Film na nasze zlecenie wyprodukowała Agencja Reklamowa Bogaczewicz z Rzeszowa. 
Podczas jubileuszowej X edycji festiwalu zaprezentowano 160 filmów z 35 krajów. Oceniało je międzynarodowe jury pod przewodnictwem Zbigniewa Żmudzkiego, producenta filmowego, prezesa Studia Filmowego Semafor, zdobywcę Oscara za film Piotruś Pan.
Międzynarodowy Festiwal Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych FilmAt (Film, Art & Tourism) organizowany jest na rynku międzynarodowym od 10 lat. Jest jedynym festiwalem o tym profilu w Poslce i jako jedyny w kraju należy do międzynarodowej organizacji CIFFT, która zrzesza najważniejsze w branży festiwale świata.
 
 
tekst i foto Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 879 gości oraz 0 użytkowników.