logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps pazdziernik 160

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

wrota-prom

Producenci ekologicznych miodów, owoców, mięsa i wyrobów garmażeryjnych z Podkarpacia po raz pierwszy mają okazję promować swoją ofertę na targach Health Food Exposition, które w dniach 20-22 maja br. odbywają się w Tokio. Udział w imprezie to część programu misji gospodarczej do Japonii zorganizowanej przez Stowarzyszenie Ekologia Polska we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą w ramach projektu EcoEuropa.

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Tokio prezentuje się m.in. Pasieka Ekologiczna z Korzenicy. To jedna z największych eko-pasiek w Polsce pozyskujących miody spełniające wszystkie wymogi certyfikowanych produktów ekologicznych. W Japonii promuje m.in. podkarpacki miód ze spadzi iglastej. Najwyższe standardy jakości i ekologii charakteryzują także wyroby garmażeryjne firmy "Ekopierożek" z Krosna. Produkowane przez nią pierogi z mięsem i z kapustą były jednym hitów degustacji polskiej kuchni, jaka odbyła się podczas lunchu biznesowego, zorganizowanego dziś w Ambasadzie RP w Tokio.

Obecny w Tokio dyrektor departamentu promocji i współpracy gospodarczej w Urzędzie Marszałkowskim Michał Tabisz podkreśla, że wejście z podkarpacką eko-żywnością na rynek japoński to duże wyzwanie, ale warto je podjąć.

- "Japończycy są bardzo wymagającymi klientami, a ich procedury w zakresie jakości są niezwykle restrykcyjne. Mają też specyficzne oczekiwania jeśli chodzi o sposób pakowania produktów czy ich transport. Dlatego tak ważne jest nawiązanie bezpośrednich kontaktów nie tylko z potencjalnymi importerami, ale także z polskimi placówkami dyplomatycznymi i handlowymi w Japonii, które wiedzą jak poruszać się na tym rynku. Te relacje będą niezwykle pomocne w dalszych etapach rozmów biznesowych" - podkreśla Michał Tabisz.

W trakcie pobytu w Tokio spotkał się m. in. z Ambasadorem RP w Japonii Cyrylem Kozaczewskim, z którym rozmawiał nie tylko o eksporcie żywności, ale również o atutach gospodarczych regionu i możliwościach przyciągnięcia na Podkarpacie japońskich inwestorów. Jeszcze w tym roku województwo mają odwiedzić dziennikarze z Japonii w ramach wizyty studyjnej.

( Link do strony targów: http://www.ifiajapan.com/2015/en/outline/index.html )
 

Na ostatnim zdjęciu uczestnicy misji gospodarczej z Podkarpacia przed ambasadą RP w Tokio.

Biuro prasowe UMWP
Fot. Michał Tabisz

Statystyka

Odwiedza nas 564 gości oraz 0 użytkowników.