Przy dziękach kapeli ludowej z Rzeszowa wyruszył specjalny szynobus, którego celem jest Basznia Dolna. Tam w Kresowej Osadzie zaplanowano główne obchody podkarpackich Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które w ten weekend odbywają się w całym kraju. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji gwarantujących wyśmienitą zabawę!

Wśród osób, które zdecydowały się na jazdę szynobusem jest wicemarszałek Wojciech Buczak.

Cieszę się, że biorę udział w tym wydarzeniu. Impreza w Baszni Dolnej oraz specjalny szynobus, który nas tam zawiezie, to nie tylko promocja funduszy unijnych, ale także wyjątkowo urokliwego Roztocza – mówi wicemarszałek Wojciech Buczak.

Specjalny kurs szynobusu z Rzeszowa do Baszni Dolnej ma zwrócić uwagę na uruchomione niedawno połączenie kolejowe Rzeszów-Zamość, które będzie funkcjonować w weekendy od maja do września. Na  trasie znajdują się tak malownicze miejscowości, jak Basznia Dolna, Lubaczów, Zwierzyniecczy Susiec. Nowe połączenie między województwem podkarpackim i lubelskim ma skomunikować Rzeszów z Roztoczem i wypromować tę część naszego województwa. Na trasie Rzeszów-Zamość będą kursować nowoczesne szynobusy wyposażone w klimatyzację, stojaki na rowery, system informacji pasażerskiej oraz ułatwienia dla osób mających problemy z poruszaniem się.

Impreza w Baszni Dolnej na terenie Kresowej Osady rozpocznie się o godzinie 13:00. Wśród atrakcji jest między innymi podkarpacka kuchnia, zabawy i atrakcje dla dzieci, plenerowe SPA zorganizowane przez Uzdrowisko w Horyńcu, warsztaty historyczne, które poprowadzą pracownicy Karpackiej Troi w Trzcinicy, wystawa kolejowa i pokazy na bocznych torach na stacji Basznia Dolna. Będą też doświadczenia i eksperymenty organizowane przez Stowarzyszenie Explores.Główną atrakcją imprezy w Baszni będzie wieczorny koncert zespołu - Red Lips.

Kresowa Osada nieprzypadkowo została wybrana jako miejsce głównych obchodów Dni Otwartych Funduszy Unijnych na Podkarpaciu. To obiekt, który powstał dzięki wsparciu pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego. Jest przykładem dobrego wykorzystania unijnych dotacji, gdyż nieatrakcyjne tereny popegeerowskie zamieniły się w ciekawe miejsce do wypoczynku.

Po zakończeniu imprezy będzie można także wrócić specjalnym szynobusem. Kurs powrotny z Baszni zaplanowano na godzinę 20:42.

 

Zobacz Galerię
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.912276945491805.1073741974.622173411168828&type=1

Monika Konopka
fot.Michał Mielniczuk
biuro prasowe UMWP