150428 anglia

Nottingham – to angielskie miasto jako pierwsze znalazło się na liście miejsc, do których z niecodziennymi działaniami promocyjnymi chce dotrzeć samorząd województwa podkarpackiego. Zamiast udziału w tradycyjnych targach turystycznych, przedstawiciele regionu pojawili się na jednym ze skwerów w centrum miasta.

O pomyśle działań w Anglii mówił dyr. Dep. Promocji i Współpracy Gospodarczej Michał Tabisz - Promujemy województwo podkarpackie w sposób nowatorski, a jednocześnie bardzo przemyślany. Dlatego, że robimy to w tych miejscach, które są bezpośrednio połączone lotniczo z portem w Jasionce. Myślę, że impreza w Nottingham była bardzo udana i wzbudziła duże zainteresowanie. Trzeba jednak przyznać, że nasze województwo i Rzeszów nie są dość dobrze znane na wyspach brytyjskich i każde przedsięwzięcie tego typu zwiększa ich rozpoznawalność. Pragnę też podziękować  hotelom i obiektom turystycznym, które zaangażowały się w to działanie.

Wabikiem na mieszkańców miasta miały być podkarpackie gwiazdy, m.in. znany na całym świecie trailowiec Krystian Herba, którego pokazy wzbudzały ogromne zainteresowanie.

 

Impreza promocyjna województwa podkarpackiego w Nottingham bardzo się udała, przez dwa dni spotkało się z nami wielu kibiców. Cieszę się, że skacząc na rowerze mogę promować województwo, jeżdżąc po całym świecie. Choć w Anglii jestem po raz pierwszy to jednak w wielu krajach już miałem okazję skakać i dalej mam nadzieję, że tych miejsc jeszcze przybędzie i wspólnie z Podkarpackim zrobimy jeszcze niejedną imprezę – podsumował Herba.

Przerwy między występami sportowców wypełniły występy duetu Kuba i Sabina, który zyskał w Polsce popularność w telewizyjnym talent show.

 

Kaprysów angielskiej pogody doświadczył Jakub Kipa, który jednak jak przystało na mistrza zdumiewał anglików swoim talentem nie zwracając uwagi na przeciwności aury.

Wielką atrakcją były też siostry Ewelina i Paulina Czapla. Wykonywany przez nie slalom na rolkach przeciągnął miłośników tej dyscypliny z Nottingham i okolic. Chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności w pojedynku z siostrami, a najlepsi z nich wygrali wycieczkę do Polski.

Jeden z moich znajomych na Facebooku powiedział mi, że przyjeżdzają do nas rolkarki z Polski by zaprezentować swoje umiejętności. A rolkarstwo to mój konik, więc wpadłem zobaczyć jak mi pójdzie. Było warto. Na pewni nie spodziewałem się, że wygram wycieczkę do Polski. Jestem naprawdę szczęśliwy, że będę mógł tam pojechać, i przekonany, że na Podkarpaciu jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia – powiedział chwile po odbiorze biletu do Polski Jason Garfitt.

W Nottingham swoją ofertę zaprezentowały rzeszowskie hotele Bristol, Grand i Hilton. Brytyjczycy spacerujący po Trinity Square, zdobyli także najważniejsze informacje na temat naszego regionu dzięki akcji informacyjnej przeprowadzonej przez pracowników z urzędu marszałkowskiego i urzędu miejskiego w Rzeszowie. O to by goście odwiedzający stoiska nie poczuli głodu zadbały z kolei pracownice zakładów mięsnych w Jasiołce. Jedną za najważniejszych atrakcji była możliwość wzięcia udziału w ulicznym quzie, którego głównymi nagrodami były wycieczki do Polski ufundowane przez hotele z podkarpacia i irlandzkie linie lotnicze – Ryanair. Jednym ze szczęśliwców była Priya Jagatia z Uniwerystetu w Nottingham.

GALERIA:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.904673779575785.1073741947.212326562143847&type=1

Jestem bardzo podekscytowana, to brzmi świetnie. Nie wiem wiele na temat Polski, ale najlepsza koleżanka mojej mamy jest Polką, która zawsze mówiła, że jest to świetne miejsce. Dlatego cieszę się, że będę mogła tam pojechać. Zabiorę ze sobą swoją najlepszą przyjaciółkę – cieszyła się Priya.

Współpraca z Ryanair’em miała szczególny wymiar, gdyż to właśnie ten przewoźnik był współorganizatorem imprezy, która nieprzypadkowo odbyła się w Nottingham. O wyborze miejsca zadecydowało sąsiedztwo z lotniskiem w East-Midlands, z którego bezpośrednio wylatują samoloty do portu w Jasionce.

Michał Mielniczuk
biuro prasowe UMWP