logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

wrota-prom

150415 -memorialW piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej, w Gliniku Zaborowskim, w ramach Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich odbył się Memoriał śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Samorząd Województwa Podkarpackiego reprezentował marszałek Władysław Ortyl.

W uroczystościach, które odbyły się 12 kwietnia, udział wzięli także parlamentarzyści, wraz z przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Mariuszem Błaszczakiem na czele. Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele Parafialnym w Gliniku Zaborowskim w intencji śp. Prezydenta RP oraz pozostałych ofiar tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej. Uczestnicy memoriału mogli obejrzeć wystawę poświęconą Prezydentowi RP Lechowi Kaczyńskiemu. Same zawody jeździeckie rozpoczęły się już w piątek i trwały do niedzieli.

Organizatorem uroczystości, która upamiętniła V rocznicę katastrofy smoleńskiej był Jeździecki Klub Sportowy Pogórze wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Patronat honorowy nad memoriałem objęli: Jarosław Kaczyński,  Marta Kaczyńska, Marek Kuchciński i Władysław Ortyl.

Daniel Kozik

Biuro Prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 958 gości oraz 0 użytkowników.