Druga druzyna Europy, podopieczni trenera Andrzeja Kowala w dalszym ciągu będą promować województwo podkarpackie. Dziś została podpisana w tej sprawie stosowna umowa. Autografy pod symbolicznym dokumentem oprócz marszałka złożył także wicemarszałek Wojciech Buczak, a w imieniu Asseco Resovii wiceprezes Bartosz Górski, trener Andrzej Kowal oraz zawodnicy: Krzysztof Ignaczak i Łukasz Perłowski.

Dla nas to ważna sprawa, aby Podkarpacie było dobrze promowane i to właśnie przez sport. Jest to bardzo skuteczny i efektywny sposób promowania naszego województwa – mówił na spotkaniu marszałek Ortyl.

Zgodnie z umową logo województwa pojawi się między innymi na koszulkach siatkarzy, a także na banerach i materiałach promocyjnych. Siatkarze będą promować region na imprezach w kraju i za granicą.

Myślę, że umowa jest podpisana z korzyścią dla obu stron. My jesteśmy dumni, że promujemy województwo podkarpackie, a województwo ma z tego również korzyści wizerunkowe. Myślę, że sympatycznie jest widzieć drużynę nie tylko radzącą sobie świetnie na parkietach w Polsce, ale też w lidze Mistrzów i ten sukces jest kolejnym argumentem, aby w tę drużynę inwestować – powiedział Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii.

 

Wicemarszałek Wojciech Buczak podziękował siatkarzom, za wszystkie dotychczasowe osiągnięcia i wspaniałą atmosferę podczas meczów.

Dziękuję za ten klimat, który tworzycie, nie tylko podczas meczu, ale w ogóle wokół siatki rzeszowskiej, podkarpackiej, która obchodzi 70-lecie i będzie się w związku z tym dużo działo – zapewniał wicemarszałek Buczak.

Na pewno będzie się dużo działo z udziałem rzeszowskich siatkarzy, bo jak mówią zgodnie zawodnicy i trener, drużyna ma apetyt na kolejne osiągnięcia.

Na razie mamy drugie miejsce w Lidze Mistrzów, ale najważniejsze mecze przed nami: Liga Polska, Puchar Polski, jeszcze mamy coś do wygrania. Drugie miejsce w Lidze Mistrzów jest prestiżowe, ale to nie jest pierwsze miejsce. Do wygrania mamy jeszcze wszystko -  mówił trener Andrzej Kowal.

W podobnym duchu wypowiadali się zawodnicy.

Będziemy się starali ugrać jak najwięcej. Ciężcy przeciwnicy przed nami. Nie będzie łatwo, ale jesteśmy na dobrej fali, w dobrej formie. Wszyscy nas się obawiają, bo gramy dobrze. Będzie ciekawie – zapewniał Łukasz Perłowski.

To dobra zapowiedź dla promocji województwa. Siatkarze z Rzeszowa oprócz wygranych na krajowym podwórku chcą także wziąć udział w klubowych mistrzostwach świata w Brazylii.  W związku z tym na pewno będziemy też mogli liczyć na promocję regionu dzięki fantastycznym kibicom siatkówki, tak jak to było w Berlinie, o czym mówił na spotkaniu Krzysztof Ignaczak.

Liczna grupa kibiców, która przybyła do Berlina nas wspierać była wizytówką tego jacy ludzie tutaj żyją na Podkarpaciu. To myślę była zachęta, żeby odwiedzić nasz region.

Dzisiaj oprócz umowy z Asseco Resovią wicemarszałek Wojciech Buczak podpisał również umowę na promocję regionu z prezesem Speedway Stal Rzeszów Andrzejem Łabudzkim.

Monika Konopka
Fot. Michał Mielniczuk
Biuro prasowe