Otwórz/zamknij mapę strony

Prace Prezydium Rady w minionym miesiącu skupiły się głównie na wypracowaniu wspólnego stanowiska dotyczącego zmian związanych z ustalaniem najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Zgodnie z § 7 Regulaminu, w oparciu o który działa Podkarpacka Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego, Prezydium korespondencyjnie podjęło uchwały w sprawach:

Szkolenie WRDSTematyka szkolenia, w którym 4 listopada br. wzięli udział członkowie Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, dotyczyła kontaktów z mediami i wystąpień publicznych. Głównym założeniem szkolenia było poznanie zasad funkcjonowania mediów, z którymi współcześnie każdy na co dzień ma kontakt.

zdjęcie główneO tym, że dialog społeczny jest potrzebny, a umiejętnie poprowadzona dyskusja jest szansą do wypracowania wspólnego stanowiska, przekonali się członkowie Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego na lipcowym posiedzeniu plenarnym Rady. Zdalne obrady, w zastępstwie za przewodniczącego Artura Rozmusa, poprowadził Piotr Kamiński, Wiceprzewodniczący z ramienia Business Center Club.

1.zdjęcie główneWzrost cen za energię elektryczną, przewlekłość postępowania sądowego, długi czas oczekiwania przez przedsiębiorców na rejestrację samochodów oraz wątpliwości wokół nowelizacji ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, wzbudziły żywe dyskusje wśród członków Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, podczas czerwcowego spotkania plenarnego (16.06).

Zdj. głównePierwsze obrady plenarne Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w 2021 r. odbyły się 22 marca. Zdalne posiedzenie Rady poprowadził nowo powołany przewodniczący Artur Rozmus – prezes Zarządu Podkarpackiego Związku Pracodawców Konfederacja Lewiatan. W oparciu o wytyczne, przewodniczący Rady wybierany jest na czas jednego roku, naprzemiennie reprezentując stronę samorządową, stronę pracodawców, stronę pracowników oraz stronę rządową PWRDS.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego