160122 ropsSposoby pozyskiwania tzw. „wkładu własnego”, zasady wnioskowania o dotacje, informacje o planowanych do ogłoszenia przez ROPS w Rzeszowie w 2016 roku konkursach ofert na realizację zadań publicznych – to tylko niektóre z tematów, jakie zostały przedstawione uczestnikom spotkania, jakie odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w ubiegły czwartek.

Zainaugurował je Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Romaniuk. Organizatorami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej oraz Wojewódzki Urząd Pracy.

W spotkaniu, mającym charakter informacyjny, wzięło udział około 150 przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu Podkarpacia. Ponadto, podczas spotkania przedstawiciele WUP zaprezentowali planowane do ogłoszenia w bieżącym roku kalendarzowym konkursy skierowane do organizacji pozarządowych w ramach nowej perspektywy finansowej.

Zachęcamy do śledzenia stron internetowych ww. urzędów i aplikowania o środki w ogłaszanych konkursach skierowanych do NGO.
W załączeniu znajdują się prezentacje dotyczące tematów omawianych na spotkaniu.


Zofia Sumara
Kancelaria Zarządu
fot. Michał Mielniczuk
biuro prasowe