Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


W ramach 61. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie w Filharmonii Podkarpackiej odbył się niecodzienny koncert, który był wyrazem solidarności z walczącym narodem ukraińskim. Na scenie wystąpili wspólnie artyści z Polski i Ukrainy, a do uczestników wydarzenia list wystosował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. W koncercie samorząd województwa reprezentowała Anna Huk.

 

W ramach koncertu - „WIECZÓR SOLIDARNOŚCI Z NARODEM UKRAIŃSKIM" na scenie wystąpiła Orkiestra Kameralna Opery Lwowskiej pod batutą Ivana Cherednichenki. A w programie znalazły się między innymi takie utwory jak: „Płynie kaczka”, czy „Cztery woły” – ludowe pieśni ukraińskie, M. Skoryk –  Rapsodia karpacka, St. Moniuszko – aria „Ha, dzieciątko me umiera” z IV aktu opery „Halka” w wykonaniu sopranistki – Justyny Bluj oraz mezzosopranistki Tatyany Vakhnowskiej.

 

Z okazji tego wydarzenia list do artystów i publiczności skierował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, w którym napisał:

 

Bardzo dziękujemy, że w ten ciężki dla nas czas otrzymujemy wielkie wsparcie w walce za wolność i niepodległość, w której pomaga nam Polska. Słowa szczególnej wdzięczności  składam dziś mieszkańcom Rzeszowa, okazującym nadzwyczajne miłosierdzie i  humanitarne wsparcie dla obywateli Ukrainy, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny  z powodu zbrojnej agresji ze strony Rosji. Dziękujemy Wam serdecznie!

 

Muzyka -  to sztuka pokoju, która pokonuje wszystkie bariery i jednoczy ludzi. Niech wspaniałe dzieła sztuki muzycznej prezentowane podczas dzisiejszego koncertu, przez artystów  Lwowskiej Opery Narodowej,  dodadzą naszym krajom i wzajemnym relacjom jeszcze większej harmonii i pozytywnych emocji.

 

Galeria zdjęc:

Autor tekstu: Monika Konopka

Autor zdjęć: Filharmonia Podkarpacka

Biuro Prasowe UMWP