Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Grafika w kolorach sepii.

 


 

Przedsięwzięcia przygotowane w ramach Obchodów Roku Rodziny Ulmów na Podkarpaciu znalazły się w ostatnim etapie prestiżowego plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku 2023”. Jego organizatorem jest Muzeum Historii Polski, a celem jest wyłonienie najlepszych i najciekawszych projektów promujących historię oraz kulturę Polski w kraju i za granicą.Zwycięzców wybiorą internauci w głosowaniu, które potrwa do końca lipca.

 

Na konkurs wpłynęło 135 zgłoszeń z kraju i zagranicy. Jury dokonało wyboru15 najlepszych projektów w trzech kategoriach konkursowych: edukacja, wydarzenie i wystawa. Tradycyjnie najwięcej projektów zgłoszono w kategorii: wydarzenie.

 

W tej właśnie kategorii: wydarzenie, znalazł się projekt z województwa podkarpackiego - organizowany i koordynowany przez Zarząd Województwa Podkarpackiego cykl przedsięwzięćObchody Roku Rodziny Ulmów na Podkarpaciu”.

 

Teraz wszystko w rękach internautów, którzy zdecydują, kto zwycięży w poszczególnych trzech kategoriach. Głos można oddać na stronie Muzeum Historii Polski:  

 

WYDARZENIE HISTORYCZNE ROKU 2023

 

Zachęcam do głosowania na nasze wydarzenie. Obchody Roku Rodziny Ulmów miały na Podkarpaciu naprawdę bogatą oprawę. Zrealizowaliśmy wiele ciekawych i ważnych przedsięwzięć, w które zaangażowani byli mieszkańcy regionu, różne instytucje, samorządy oraz stowarzyszenia. Zagłosujmy na projekt, który nie tylko pochodzi z Podkarpacia, ale współtworzy naszą tożsamość! – zachęca do głosowania marszałek Władysław Ortyl.

 

Wśród wydarzeń przygotowanych w ramach obchodów znalazły się między innymi:widowisko słowno-muzyczne"Przerwane dzieciństwo", spektakl„Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów” czy akcja sadzenia jabłoni - „Po owocach ich poznacie”. Całość wydarzeń prezentowana jest na stronie: 

 

Rok Rodziny Ulmów na Podkarpaciu

 

Głosowania potrwa do 31 lipca 2024 r. Zwycięzcy zostaną zaprezentowani podczas uroczystej gali, która odbędzie się we wrześniu w siedzibie Muzeum Historii Polski na warszawskiej Cytadeli. 

 

Od początku istnienia plebiscytu zgłoszono ponad 2000 przedsięwzięć, a w internetowym głosowaniu wzięło udział łącznie ponad 50 tys. internautów.