Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


Spot pt. „Fundusze Europejskie w walce z pandemią”, ukazujący zmagania ratownika medycznego, a zarazem szefa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu znalazł się w gronie laureatów 12. edycji konkursu „Fundusze Europejskie w kadrze” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Energa Camerimage w Toruniu.

Na konkurs od kilkunastu lat zgłaszane są filmy promocyjne z całej Polski. Warunkiem udziału w tym plebiscycie jest ich związek z funduszami unijnymi. W skład jury konkursu wchodzą specjaliści z branży marketingowej, reklamy, twórcy filmowi zaproszeni przez organizatorów Festiwalu, a także przedstawiciel Komisji Europejskiej. W tym roku uznanie jury Podkarpacie zdobyło właśnie za spot o trudnej i nierównej walce z pandemią Covid.

 

Filmik Podkarpackiego jest perswazyjny, komunikatywny, jasny. To znak firmowy tego, co województwo robi od lat. Paradokumentalne historie, w których można przywiązać się do bohatera, to są historie które przyciągają. To dowód na to, ze Podkarpackie od lat trzyma poziom – mówił Jan Majle - copywriter, dyrektor kreatywny, jeden z jurorów.

Z każdym rokiem rywalizacja jest coraz trudniejsza. Regiony prześcigają się wzajemnie w pomysłach na ukazywanie efektów wdrażania funduszy w swoich okolicach. Od zeszłego roku, do konkursu wprowadzono dodatkową konkurencję – spoty o tematyce wykorzystania Funduszy Europejskich na walkę z COVID-19 – mówi Wioletta Rejman – dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej.

 

Zobacz nagrodzony spot:

Do tej pory Podkarpackie zostało nagrodzone czterema statuetkami Camerimage za różne spoty prezentujące efekty wdrażania Funduszy Europejskich. Region został doceniony za kreatywność w tworzeniu, autentyczne historie i doskonałe obrazy.

Tekst: Sylwia Tęcza
Oddział Komunikacji i promocji Funduszy Europejskich