Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
Liczba 25 z dopiskiem lat w kolorze złotym, oznaczająca 25-lecie samorządu województwa podkarpackiego.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
Liczba 25 z dopiskiem lat w kolorze złotym, oznaczająca 25-lecie samorzadu województwa podkarpackiego.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

Samorząd Województwa Podkarpackiego

  

  

Alternatywny opis dla zdjęcia:  Grupa osób pozujących wspólnie w sali konferencyjnej. Na środku stoją kobiety i mężczyźni trzymający dokumenty oraz kwiaty ozdobne. W tle widoczne są banery z logo i napisami, a na ścianie znajduje się godło. Zdjęcie zostało wykonane w jasnym pomieszczeniu z drewnianą podłogą.

 


 

Autor tekstu: Aleksandra Gorzelak –Nieduży

Autor zdjęć: Sebastian Stankiewicz

Biuro prasowe UMWP  

 

Nagradzając utalentowanych młodych ludzi dbamy jednocześnie o to, aby dziedzictwo naszego regionu inspirowało kolejne pokolenia, dając impuls do poszukiwań i rozwoju – powiedział wicemarszałek województwa dr Karol Ożóg podczas spotkania z laureatami konkursu prac dyplomowych „Dziedzictwo i rozwój Podkarpacia”.

 

To już czwarta edycja konkursu, który organizuje Marszałek Województwa Podkarpackiego, a którego celem jest popularyzacja wiedzy na temat regionu, prezentacja regionalnych zasobów dziedzictwa kulturowego i współczesnego potencjału rozwojowego a jednocześnie wsparcie i promocja działań młodych naukowców oraz osób podejmujących tematykę Podkarpacia w swoich badaniach.

 

W siedzibie urzędu marszałkowskiego wicemarszałek Karol Ożóg spotkał się z laureatami oraz wyróżnionymi w konkursie. W przekazaniu dyplomów dla zwycięzców konkursu uczestniczyli także radni województwa Sabina Południak i Jacek Magdoń oraz profesorowie, promotorzy prac, a także prezes Podkarpackiego Centrum Innowacji Michał Tabisz. Tym razem pod ocenę komisji konkursowej trafiło dwadzieścia prac dyplomowych młodych naukowców, reprezentujących dziewięć uczelni z regionu i Polski.

 

W naszym konkursie wskazujemy na ścisły związek dziedzictwa regionu i jego rozwoju, bez tego pierwszego jako fundamentu, nie ma drugiego, nie ma szansy na budowanie tożsamości. Jako samorządowcy świetnie wiemy, że nasze społeczności kształtują się w oparciu o te dwa – wydawałoby się przeciwstawne, a w rzeczywistości uzupełniające się bieguny. Świetnie widać to w nagrodzonych pracach dyplomowych, które prezentując wielką rozpiętość tematów mają wiele elementów wspólnych – podkreśla wicemarszałek Karol Ożóg.

 

Te elementy wspólne nagrodzonych prac dyplomowych to oryginalność w podejściu do tematu, kontekst regionalny, innowacyjność i interdyscyplinarność pracy oraz jej walor społeczny.

 

Prace zgłaszane i oceniane były przez komisję konkursową w dwóch kategoriach. Pierwsza to dziedzictwo, druga – rozwój. W obu nagrody trafiły do laureata oraz dwóch wyróżnionych. Laureatką nagrody w kategorii dziedzictwo została Kamila Cynk z Uniwersytetu Rolniczego im. Hugo  Kołłątaja w Krakowie. Wyróżnienia trafiły do Aleksandry Śnieżek z Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Eweliny Wałach reprezentującej tę samą uczelnię.

 

Z kolei w kategorii rozwój laureatką konkursu została Aleksandra Sowa z Politechniki Rzeszowskiej. Wyróżnieniami nagrodzone zostały Karolina Jurkiewicz także z rzeszowskiej politechniki oraz Paulina Pyżyk z Uniwersytetu Marii Curie –Skłodowskiej w Lublinie. 

 

Podczas spotkania w urzędzie marszałkowskim nagrodzone miały okazję zaprezentować założenia swoich prac dyplomowych. Organizacją kolejnych edycji konkursu zajmuje się Departament Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego UMWP.

      

Galeria zdjęć:

Pełna galeria zdjęć: Nagrody dla twórców najlepszych prac dyplomowych