Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

Dwóch piosenkarzy na scenie

 


 Autor telstu: Tomasz Leyko

Rzecznik Prasowy UMWP

Autor zdjęć: Marta Badowska

hej.mielec.pl

 

 

Prawie dwugodzinne widowisko muzyczne podziwiali widzowie w Domu Kultury Mors w Dębicy na podsumowanie Europejskiego Roku Młodzieży. Koncert przygotowała ekipa Domu Kultury w Przecławiu a na scenie zaprezentowali się młodzi muzycy z całego województwa śpiewając znane polskie szlagiery w specjalnej na tę okazję aranżacji. 

 

Decyzja Parlamentu Europejskiego i Rady o Europejskim Roku Młodzieży została przyjęta 20 grudnia 2021 r. A wszystko po to, by zwrócić uwagę na rolę, jaką odgrywa europejska młodzież w budowaniu lepszej przyszłości– bardziej ekologicznej, sprzyjającej włączeniu społecznemu i cyfrowej. 

 

Przez cały rok organizowane były różne inicjatywy integrujące i wspierające podkarpacką młodzież, wśród nich letni cykl imprez plenerowych, Dni Otwarte Funduszy Europejskich, które w dużej mierze poświęcone były młodzieży oraz konkurs dla młodych zatytułowany „Unia Równych Szans”, który został rozstrzygnięty kilka dni temu. Koncert „Jak nie My to kto?” jest finałem tych wszystkich działań.

 

Marszałek województwa pogratulował młodym artystom i podkreślił jak ważne miejsce mają młodzi ludzie w funkcjonowaniu województwa. 

 

Dzisiejszy koncert jest podsumowaniem tego roku wspaniałego młodzieży. Takim finałem będzie otwarcie Podkarpackiego Centrum Nauki w Jasionce. Rodzice z dziećmi, czy tak jak ja dziadkowie z wnukami nie będą już musieli jeździć do Warszawy, bo w Jasionce będziemy mieli podobną instytucję popularyzującą naukę. Zapraszam do naszego Łukasiewicza już od połowy grudnia – powiedział marszałek Władysław Ortyl. 

 

Widowisko muzyczne zostało w pełni przygotowane przez instruktorów z przecławskiego Domu Kultury na czele z dyrektorem placówki Krzysztofem UrbańskimMiejsce koncertutakże nie było przypadkowe. Dofinansowany ze środków unijnych dębicki MiejskiOśrodek Kultury to jeden z przykładów efektywnego wykorzystywania Funduszy Europejskich na cele związane z krzewieniem i propagowaniem kultury w naszym województwie.

 

Podczas koncertu młodzi artyści śpiewali specjalnie zaaranżowane na tę okazję utwory. Wszyscy występujący to młodzi mieszkańcy województwa podkarpackiego, którzy zawodowo lub amatorsko związani są z muzyką. Na co dzień uczą się w szkołach i ogniskach muzycznych, grają w różnych zespołach lub uczestniczą w warsztatach i zajęciach doskonalących technikę śpiewu lub gry na instrumentach.

 

W podziękowaniu za szereg inicjatyw podejmowanych przez samorząd województwa w roku młodzieży, zarówno marszałek Władysław Ortyl jak i Wioletta Rejman, dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej otrzymali w prezencie symboliczną parę… trampek.

 

Galeria zdjęć:

Pełna galeria zdjęć: Facebook | Koncert „Jak nie my to kto”