Samorząd Województwa Podkarpackiego

Herb województwa. Na tarczy po lewej stronie gryf naprzeciw niego lew. U góry krzyż kawalerski.
SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

  

  

 


To wielkie wydarzenie muzyczne, a wręcz najważniejszy festiwal muzyczny w naszym pięknym regionie. Cieszę się, że zechcieli Państwo skorzystać z oferty tegorocznego festiwalu. Jestem przekonany, że przeżyjemy wspaniałe chwile, które zapadną nam w pamięci - mówił wicemarszałek Piotr Pilch podczas inauguracyjnego koncertu Muzycznego Festiwalu Muzycznego w Łańcucie.

W ramach tegorocznej, sześćdziesiątej pierwszej już edycji Muzycznego Festiwalu w Łańcucie od 21. maja do 5. czerwca b.r. wybrzmi dziewięć festiwalowych koncertów. Wspaniałe melodie można usłyszeć w dwóch salach: w Sali Balowej Muzeum - Zamku w Łańcucie, jak i w Sali Koncertowej Filharmonii Podkarpackiej. Realizacja Festiwalu jest możliwa dzięki znaczącej pomocy finansowej Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Samorządu Województwa Podkarpackiego, a także samorządów Rzeszowa i Łańcuta.

61. Muzyczny Festiwal w Łańcucie z pewnością stanie się - podobnie jak poprzednie edycje - wielkim sukcesem organizatorów, w tym Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Po raz kolejny będzie to także sukces całego Podkarpacia. Nasze województwo dzięki Festiwalowi postrzegane jest nie tylko, jako region  o bogatych tradycjach muzycznych, ale także jako miejsce, gdzie ludzie pragną uczestniczyć w tworzeniu kultury - mówił wicemarszałek Piotr Pilch.

Przez dziewięć dni tegorocznego festiwalu będziemy mogli wsłuchać się w piękno muzyki światowej sławy argentyńskiego śpiewaka, kompozytora i dyrygenta znanego z oryginalnych kreacji operowych JOSÉ CURA. W gronie gwiazd Festiwalu pojawi się zespół  Trio Con Brio Copenhagen, który zaprezentuje arcydzieła muzyki kameralnej J. Haydna i F. Schuberta. Będziemy mogli cieszyć się także muzyką w wykonaniu orkiestry z Portugalii, która zagra pod batutą maestro José Ferreira Lobo. Jako soliści wystąpią - hiszpańska mezzosopranistka Sandra Ferrández Penalva i pianista Adriano Jordão. Oczywiście nie może zabraknąć koncertu w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej. Za pulpitem dyrygenckim stanie wówczas uznany portugalski kompozytor i multiinstrumentalista Rodrigo Leão, który zaprezentuje autorską muzykę filmową.

Tegoroczny festiwal jest wyjątkowy z uwagi na trudną rzeczywistość. W atmosferze zadumy nad pokojem na świecie 2. czerwca odbędzie się „Wieczór Solidarności z Narodem Ukraińskim”, podczas którego wystąpią artyści z Polski i Ukrainy.

Galeria zdjęć:

Autor tekstu i zdjęć: Anna Magda

Biuro Prasowe UMWP