logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

Festiwal Dziedzictwa Kresów wystartował z całą siłą. W piątkowy wieczór w Cerkwi w Radrużu odbył się koncert z muzyką Stanisława Moniuszki. Niezwykłym doświadczeniem było usłyszeć „Halkę” w tej scenerii i aranżacji. A to na nie koniec, bo Festiwal to cały szereg atrakcji, nie tylko kulturalnych.

O sile i unikalności tego przedsięwzięcia mówił otwierając koncert - marszałek Władysław Ortyl. Na dowód w rękach trzymał statuetkę za zwycięstwo w konkursie, zorganizowanym przez Muzeum Historii Polski - „Wydarzenie Historyczne Roku”. To prestiżowa nagroda dla najlepszych inicjatyw muzealnych i historycznych. 
Kilka godzin wcześniej w Horyńcu-Zdroju odbyła się konferencja poświęcona budowanej marce „Ziemia Lubaczowska”. Była mowa m.in. o potencjale turystycznym, rozwoju infrastruktury tego obszaru i jego szansom gospodarczym. Organizatorzy zgodnie podkreślali, że siłą tej części Podkarpacia są jego bogactwa, w postaci niezwykłych lokalizacji, czystego powietrza oraz historii wielu kultur, współistniejących niegdyś na ziemiach Rzeczypospolitej. W narrację organizatorów wpisała się pogoda, ukazując niesamowite piękno Ziemi Lubaczowskiej.
Więcej o Festiwalu na: https://festiwalkresow.pl
tekst/fot. Michał Mielniczuk
wideo: Sebastian Kieszkowski
Biuro Prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 903 gości oraz 0 użytkowników.