Otwórz/zamknij mapę strony

Festiwal Dziedzictwa Kresów wystartował z całą siłą. W piątkowy wieczór w Cerkwi w Radrużu odbył się koncert z muzyką Stanisława Moniuszki. Niezwykłym doświadczeniem było usłyszeć „Halkę” w tej scenerii i aranżacji. A to na nie koniec, bo Festiwal to cały szereg atrakcji, nie tylko kulturalnych.

O sile i unikalności tego przedsięwzięcia mówił otwierając koncert - marszałek Władysław Ortyl. Na dowód w rękach trzymał statuetkę za zwycięstwo w konkursie, zorganizowanym przez Muzeum Historii Polski - „Wydarzenie Historyczne Roku”. To prestiżowa nagroda dla najlepszych inicjatyw muzealnych i historycznych. 
Kilka godzin wcześniej w Horyńcu-Zdroju odbyła się konferencja poświęcona budowanej marce „Ziemia Lubaczowska”. Była mowa m.in. o potencjale turystycznym, rozwoju infrastruktury tego obszaru i jego szansom gospodarczym. Organizatorzy zgodnie podkreślali, że siłą tej części Podkarpacia są jego bogactwa, w postaci niezwykłych lokalizacji, czystego powietrza oraz historii wielu kultur, współistniejących niegdyś na ziemiach Rzeczypospolitej. W narrację organizatorów wpisała się pogoda, ukazując niesamowite piękno Ziemi Lubaczowskiej.
Więcej o Festiwalu na: https://festiwalkresow.pl
tekst/fot. Michał Mielniczuk
wideo: Sebastian Kieszkowski
Biuro Prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego