logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

190329 strazDruh Bartosz Maciejowski, poprowadził załogę OSP ze Święcan do zwycięstwa w Drużynowych Mistrzostwach Polski Strażaków OSP. W biegu po schodach wyprzedził ponad 200 zawodników i na metę znajdującą się na 30 piętrze - wpadł jako pierwszy. Dziś strażacy odebrali gratulacje i upominki z rąk Marii Kurowskiej – członka zarządu województwa.

- Jestem dumna i szczęśliwa, że mogę nagrodzić strażaków ze Święcan, którzy są przykładem dla druhów z całej Polski. Dzięki panów staraniom, OSP Święcany – to brzmi dumnie! Jestem przekonana, że mistrzostwo Polski przekłada się na codzienną, niezwykle trudną misję, jaką na rzecz lokalnej społeczności pełnią strażacy ochotnicy. Gratuluję i dziękuję – powiedziała podczas spotkania Maria Kurowska.

Skład zwycięskiego zespołu OSP Świecany to:  Bartosz Maciejowski, Tomasz Kurek, Karol Okarma, Mateusz Kozłecki i Jakub Sokulski. Zawody odbyły się 3 lutego 2019 r. w Katowicach. Bartosz Maciejowski okazał się najlepszym zawodnikiem w drużynie ze Święcan, pokonując 33 piętra w 3 minuty i 23 sekundy.

Drużyna OSP Święcany wcześniej odnosiła inne sukcesy, m.in. wygrywając zawody w biegu po schodach w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, czy w Kopalni Soli w Wieliczce oraz liczne biegi górskie i dystansowe.

Michał Mielniczuk/BP UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 554 gości oraz 0 użytkowników.