logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

181130 barbTegoroczne Centralne Uroczystości Barbórkowe organizowane przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo odbyły się na Podkarpaciu. W obchodach wziął udział prezes PGNiG Piotr Woźniak, natomiast zarząd województwa reprezentowała Maria Kurowska.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w rzeszowskiej katedrze. W jej trakcie ordynariusz rzeszowski, bp Jan Wątroba dziękował zarządowi i pracownikom PGNiG za zaangażowanie w działalność charytatywną.

- Wiem ze świadectw płynących z Caritas Diecezji Rzeszowskiej, także Diecezji Przemyskiej, że zawsze na pomoc i wsparcie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa można liczyć. Podobnie jest w przypadku odbywającego się w Boże Ciało koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”, którego organizatorzy zawsze mogą liczyć na państwa pomoc - dziękował bp Jan Wątroba.

Kolejna części obchodów, czyli akademia i gala barbórkowa odbyły się w CWK Województwa Podkarpackiego G2A Arenie.

Życzenia barbórkowe do pracowników PGNiG skierował także marszałek Władysław Ortyl.

- Cieszę się, że centralne obchody barbórkowe Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa odbywają się w naszym regionie i możemy gościć tylu znamienitych gości. Czujemy się zaszczyceni tym faktem i mamy nadzieje, że zachowają Państwo jak najlepsze wrażenia z pobytu na Podkarpaciu. Tym bardziej, że jesteśmy regionem, w którym powstała pierwsza kopalnia ropy na świecie, a dziedzictwo jej budowniczego, wybitnego naukowca i wynalazcy - Ignacego Łukasiewicza, nadal jest pielęgnowane i niezwykle cenione. Z okazji Państwa święta, składam zarówno kierownictwu PGNiG, jak i pracownikom spółki, życzenia zdrowia, pomyślności, zadowolenia z podejmowanych na co dzień zawodowych wyzwań, a także realizacji wszystkich zamierzeń oraz satysfakcji z osiąganych sukcesów – życzył marszałek.

 

Michał Mielniczuk
Biuro Prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 463 gości oraz 0 użytkowników.