1 DSC0056840 lat minęło śpiewali sobie mieleccy chórzyści. Chór I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu świętował właśnie 40 urodziny. W sobotę 22 września w Bazylice Mniejszej odbył się jubileuszowy koncert.

Działalność zespołu od początku powstania jest związana z osobą założyciela i dyrygenta Pawła Lisa. Podczas jubileuszowego koncertu odebrał mnóstwo życzeń i gratulacji m.in. od marszałka Władysława Ortyla, starosty mieleckiego Zbigniewa Tymuły i pf. Prezydenta Mielca Fryderyka Kapinosa. Nie brakło też życzeń od dyrekcji szkoły, samych chórzystów. Nie zawiedli też absolwenci, którzy dla swojego mistrza też przygotowali upominek, a w trakcie koncertu wstali i wspólnie zaśpiewali popularnego marsza.
Chór I LO w Mielcu w ciągu 40-letniej historii należał do czołówki młodzieżowych chórów w Polsce. Był wielokrotnym laureatem przeglądów i konkursów, m.in. zdobywał Złote, Srebrne i Brązowe Kamertony podczas Przegładów Chórów Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Bydgoszczy. Ma również na swoim koncie Brązową Harfę Eola Festiwalu Muzyki Dawnej w Kaliszu, a także jest laureatem festiwalu Cantate Deo, który odbywa się w Rzeszowie.


tekst i foto
Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy UMWP (były chórzysta I LO)