180910 zespołFelice Guitar Quartet ze szkoły muzycznej w Jarosławiu zdobył 1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Gitarowym GFA w Stanach Zjednoczonych. Utalentowani młodzi muzycy spotkali się z marszałkiem Władysławem Ortylem.

W skład zespołu wchodzą trzy uczennice i jeden uczeń. Zdolni młodzi ludzie już po raz drugi wygrali konkurs w amerykańskim Louisville. Kwartet startował w kategorii Small Ensemble Youth Division w grupie wiekowej do lat 18. W konkursie startowali muzycy m.in. z USA, Chin, Japonii, Australii, Korei Południowej, Meksyku.

Marszałek Władysław Ortyl gratulując sukcesu powiedział:

- Cieszę się, że wasza iskra talentu została dostrzeżona przez rodziców i wychowawców. A co ważniejsze, że ten talent był pielęgnowany, bo dziś daje niesamowite efekty.

Dumni zwycięzcy prestiżowego konkursu nie kryli zadowolenia i satysfakcji. W rozmowie z marszałkiem mówili o swoim repertuarze:

- Gramy często muzykę klasyczną, ale w repertuarze współczesnych kompozytorów czujemy się równie dobrze. 

To nie jedyny sukces Felice Guitar Quartet. Kwartet ma na swoim koncie wiele zwycięstw i wyróżnień w różnych konkursach w kraju i za granicą. Od początku zespół prowadzi nauczyciel gry na gitarze Robert Polański. W listopadzie 2016 Felice Guitar Quartet otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.