Otwórz/zamknij mapę strony

180826 cisnaStacja kolejki wąskotorowej w Majdanie koło Cisnej  zamieniła się w prawdziwe kino plenerowe. W ostatni weekend sierpnia, można było zobaczyć tam filmy dokumentalne, fabularne, najnowsze produkcje i klasykę kina. Łączyła je tematyka Karpat. Ten weekend w Bieszczadach to także I Festiwalu Produktów Podkarpackich. Wśród kinomanów znaleźli się: marszałek Władysław Ortyl, przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś oraz wiceminister Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak. 

Województwo Podkarpackie, które jest organizatorem festiwalu, w tym roku przygotowało projekcje dokumentów, filmów fabularnych i animacji. Wspólnym mianownikiem wszystkich filmów były Karpaty, dlatego też przyrody i pięknych krajobrazów nie  zabrakło podczas projekcji. Bieszczadzki las, noc i kontakt z naturą, to wizytówka festiwalu. W tym roku organizatorzy, oprócz sceny głównej proponują coś jeszcze. Dokumenty i filmy fabularne będą wyświetlane w kolejowych wagonikach.

Festiwal Filmów Karpackich to nie tylko oglądanie filmów, ale również spotkania z aktorami i ludźmi kina. Podczas tegorocznej edycji stację w Majdanie odwiedził m.in. Jarosław Boberek. 

II Festiwal Filmów Karpackich realizowany jest w ramach projektu „Szlak Kultury Wołoskiej”, który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

fot. Michał Bosek UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego