logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

180730 kresyOratorium Wołyńskie „Kres Kresów” wraz z koncertem muzyki filmowej, to niezwykłe wydarzenie, które w ubiegłą niedzielę miało miejsce w Filharmonii Podkarpackiej. Podczas oratorium wystąpiła orkiestra symfoniczna filharmonii oraz chór mieszany pod dyrekcją Elżbiety Krzemińskiej. Występ uświetniła Anna Jurksztowicz, a dyrygował Krzesimir Dębski. Udział w koncercie wziął marszałek Władysław Ortyl.

Oratorium Wołyńskie to jedno z wielu wydarzeń kulturalnych, jakie odbyło się w ramach tegorocznego Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Oratorium jest dedykowane ofiarom Wołynia, jego twórca - Krzesimir Dębski ma swoje korzenie na terenach Galicji. Rodzina dyrygenta zginęła z rąk ukraińskich nacjonalistów, dlatego głoszenie tematu rzezi wołyńskiej jest dla artysty tak istotne

Festiwal Dziedzictwa Kresów odwołuje się do bogatego dziedzictwa Kresów Południowo-Wschodnich, które urzeka swoich uczestników wielością barw, dźwięków i smaków. Co roku festiwal odwiedza coraz więcej osób z całej Polski, a także Kresowiaków mieszkających poza granicami kraju. W 2017 roku podczas finału było około 15 tys. osób.

Festiwal Dziedzictwa Kresów rozpoczął się 26 lipca w Radrużu na Podkarpaciu. W ramach festiwalu zaplanowano wiele różnorodnych wydarzeń kulturalnych, między innymi: koncerty artystów, spotkanie z poezją, czy Dni Ormiańskie. Festiwal, który zakończy się 5 sierpnia odbędzie się w wielu miejscach na Podkarpaciu, między innymi w: Lubaczowie, Baszni Dolnej, Podlesiu, Horyńcu-Zdroju, Cieszanowie, Gorajcu, Oleszycach, Jarosławiu, Przemyślu i Rzeszowie.

Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie www.festiwalkresow.pl

 

Tekst: D. Kozik
Biuro Prasowe UMWP
fot. festiwalkresow.pl 

 

Statystyka

Odwiedza nas 684 gości oraz 0 użytkowników.