„Wesele Figara” – Wolfganga Amadeusa Mozarta w wykonaniu Opery buffa wystawione w sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej zakończyło muzyczny festiwal w Łańcucie. Udział w tym wydarzeniu wziął marszałek Władysław Ortyl. Łącznie w festiwalu uczestniczyło kilka tysięcy gości z kraju i z zagranicy.

 

Muzyczny Festiwal w Łańcucie jest jednym z największych przedsięwzięć kulturalnych skupiających miłośników muzyki, nie tylko z naszego regionu i  kraju, ale także z innych państw. Co roku przepełniony zielenią Łańcut odwiedzają zagraniczni goście i światowej sławy mistrzowie muzyki. Festiwal posiadający niezwykle bogate tradycje przez lata inspirował do czynnego uczestnictwa w kulturze wyższej.

W ramach trwającego dziesięć dni festiwalu zaprezentowali się między innymi: Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie, Polska Opera Królewska, Kwartet Wilanów, Soliści, Balet, Chór i Orkiestra Opery Lwowskiej, czy Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej. Festiwal uświetnił Bal Maskowy, czy właśnie Wesele Figara.

Podkarpackie dzięki Festiwalowi Muzycznemu w Łańcucie jest postrzegane nie tylko, jako region o bogatych tradycjach muzycznych, ale także jako miejsce, gdzie ludzie pragną uczestniczyć w tworzeniu kultury wyższej.

Największymi gwiazdami tegorocznego festiwalu byli: Aleksandra Kurzak, Vadim Repin oraz Tomasz Konieczny.

Tekst: Daniel Kozik
Biuro Prasowe UMWP
Fot.: Regina Polak