logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

180526 robotCzy tak będą wyglądać artyści przyszłości? To pytanie zadawało sobie z pewnością wielu gości, uczestniczących w najbardziej nietypowym z koncertów, jakie zabrzmiały na 57.Muzycznym Festiwalu w Łańcucie. A to za sprawą TeoTronico, który zagrał dla publiczności zgromadzonej w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

Nasz region stawia na rozwój oraz innowacje i to innowacje w różnych dziedzinach życia. Dlaczego by nie w muzyce? – mówił marszałek Władysław Ortyl prezentując program tegorocznego festiwalu, jeszcze przez jego rozpoczęciem.    

Tą innowacją była gwiazda koncertu, podczas którego dobrze znany rzeszowskiej publiczności dyrygent Massimiliano Caldi poprowadził Orkiestrę Filharmonii Podkarpackiej. 

Był nią TeoTronico. To robot, który na fortepianie gra 56 palcami. W Rzeszowie wystąpił w wymagającym repertuarze Stefana Kisielewskiego i Gustava Holsta.     

TeoTronico to robot wymyślony i stworzony przez Włocha Matteo Suzzi w 2012 roku. Jego gra jest efektem współpracy z pianistą Roberto Prosseda. Robot koncertował już w różnych miejscach świata, wywołując skrajne komentarze i emocje. Gościł między innymi na scenie Filharmonii Berlińskiej.  

 

Aleksandra Gorzelak –Nieduży 

Biuro prasowe UMWP  

Foto Filharmonia Podkarpacka

Statystyka

Odwiedza nas 599 gości oraz 0 użytkowników.