Otwórz/zamknij mapę strony

180516 pielegniarkiDziś w holu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego otwarto wystawę poświęconą żeńskim zgromadzeniom zakonnym w posłudze chorych. Zwiedzający mogą zapoznać się ze zbiorami Głównej Biblioteki Lekarskiej w Warszawie, opisującymi i ilustrującymi pracę sióstr zakonnych w pierwszej połowie XX wieku.

Członek zarządu Stanisław Kruczek podziękował twórcom wystawy za wysiłek na rzecz upowszechniania wiedzy o zaangażowaniu zgromadzeń w pielęgniarstwo.

- Wiemy, że rozwój szpitalnictwa w całej Europie już od czasów średniowiecza był związany z działalnością zakonów, co było realizacją ewangelickiego przykazania miłości bliźniego – mówił Stanisław Kruczek. Członek zarządu podkreśli, że obecnie w Polsce kościół odgrywa coraz większą rolę w opiekowaniu się ludźmi, którzy ze względu na wiek czy stan zdrowia tego potrzebuj.

W otwarciu uczestniczyli również wicewojewoda Lucyna Podhalicz, członek zarządu województwa podkarpackiego Piotr Pilch oraz dyrektor Głównej Biblioteki Lekarskiej Wojciech Giermaziak. Wystawę można zwiedzać do 8 czerwca br.

Jakub Czarnota 
Kancelaria Zarządu

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego