Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

Kultura

83. rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego

|
Sebastian Kieszkowski
Wczoraj w  Rzeszowie uczczono  83. rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystości rozpoczęto od  złożenia kwiatów pod tablicą znajdującą się na ścianie siedziby rzeszowskiego "Strzelca". Kwiaty w imieniu zarządu województwa podkarpackiego złożył Stanisław Kruczek.
Po mszy świętej uroczystości przeniosły się na Plac Farny, gdzie głos zabrali m.in. poseł Wojciech Buczak oraz Stanisław Kruczek. Parlamentarzysta podziękował licznie zgromadzonym członkom organizacji „strzeleckich” za społeczne zaangażowanie. Podkreślił również, że wielu członków Wojsk Obrony Terytorialnej swoje przywiązanie do munduru oraz pierwsze szkolenia wojskowe wyniosło ze „Strzelca”.
Członek zarządu Stanisław Kruczek odczytał list od marszałka Władysława Ortyla, w którym nawiązano do 100 rocznicy odzyskania niepodległości i osoby Józefa Piłsudskiego.
 Pamięć o marszałku Jozefie Piłsudskim i jego dokonaniach jest wyrażeniem szacunku dla przeszłości i jej bohaterów, a jednocześnie szansą na piękną przyszłość. To niezwykle ważne, abyśmy współcześnie nie zapominali o niezbywalnych wartościach, abyśmy pamiętali o korzeniach, szanowali piękną i bogatą spuściznę polskiej historii, a na tych fundamentach, wciąż na nowo budowali naszą tożsamość i przyszłość – napisał Władysław Ortyl. 
 
Całość uroczystości poświęconych 83. rocznicy śmierci Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie zakończył turniej musztry paradnej na Placu Farnym.
Jakub Czarnota
Kancelaria Zarządu