logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

Na Cmentarzu Wojskowym w Przemyślu 9 kwietnia br.  odsłonięto odnowiony Pomnik Legionistów Polskich z lat 1914-1918 oraz  złożono do grobu szczątki Legionisty ś.p. st. sierżanta  Bolesława Nuckowskiego. W uroczystości wziął udział Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch.

„Odsłaniany dziś na nowo pomnik przypomina nam czasy, kiedy nasi przodkowie  musieli podjąć wysiłek zbrojny o wolność Ojczyzny, o lepszą przyszłość  dla siebie i kolejnych pokoleń. Po raz kolejny mamy szansę podziękować naszym przodkom za patriotyczną postawę, za to, że odważyli się podnieść broń i ryzykując własne życie podjąć wysiłek zbrojny o wspólne dobro – Polskę”

W trakcie uroczystości odśpiewano hymn państwowy, oddano salwę honorową oraz złożono kwiaty.

Pomnik Legionistów usytuowany na Cmentarzu Wojskowym został poświęcony 16 sierpnia 2004 r. podczas uroczystości z okazji 90 rocznicy powstania Legionów. W 2017 roku zostały wykonane prace konserwatorsko – remontowe oraz zmiana aranżacji otoczenia Pomnika.

Dostawione zostały dwa obeliski z tablicami inskrypcyjnymi, na których są umieszczone nazwiska  legionistów weteranów walk o Niepodległość Polski oraz wykonano nową  aranżację otoczenia.

Statystyka

Odwiedza nas 593 gości oraz 0 użytkowników.