logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

W 1368 r. król Kazimierz Wielki zezwolił Bartoldowi Tycznerowi na lokację nowego miasta w lasach królewskich nad rzeką Białą (dziś Strugiem), w pobliżu wsi o tej samej nazwie w ówczesnej ziemi sanockiej. Dokument wystawiono 14 marca w Niepołomicach. Tak zaczęła się historia miasta Tyczyn, świętującego w tym roku swój jubileusz.

Okazją do poznania bogatej historii miasta była sesja naukowa zorganizowana przez lokalny samorząd oraz Uniwersytet Rzeszowski. Wydarzenie miało miejsce w środę, a jednym z zaproszonych gości był Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego. 

Tyczyn to miasto, w którym spędziłem znaczną część dorosłego życia kierując miejscową Spółdzielnią Telekomunikacyjną, ale przede wszystkim, to miasto stanowiące ważną część Doliny Strugu. Z okazji jubileuszu życzę władzom oraz mieszkańcom całej gminy Tyczyn, by wasze miasto nadal pięknie rozwijało się, a sukcesy samorządu i osób tu żyjących były częstą okazją do radości i dumy was wszystkich – mówił Stanisław Kruczek.

Uczestnicy spotkania byli też świadkami czterech wykładów poświęconych rozwojowi miasta głównie w okresie XVIII i XIX wieku, krótkiego przedstawienia teatralnego przybliżającego okoliczności założenia osady oraz występów artystycznych przygotowanych przez miejscową szkołę.

Jakub Czarnota
Kancelaria Zarządu

Statystyka

Odwiedza nas 673 gości oraz 0 użytkowników.