logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

180128 zolnierzPrzedstawiciele wojska, policji, organizacji paramilitarnych, straży pożarnej oraz innych służb mundurowych uczestniczyli w sobotnich uroczystościach upamiętniających osoby poległe na służbie i pomordowane na Wschodzie. Samorząd województwa reprezentowali członek zarządu Stanisław Kruczek oraz przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś.

Uroczystości rozpoczęły się od odegrania hymnu państwowego, a następnie mszy świętej w intencji pomordowanych na Wschodzie i poległych na służbie. Eucharystii w kościele garnizonowym w Rzeszowie przewodniczył biskup polowy Józef Guzdek, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Policji.

Członek zarządu Stanisław Kruczek przekazał na ręce organizatorów list okolicznościowy od marszałka Władysława Ortyla.

- Naszym wspólnym obowiązkiem jest pamięć o Polakach, którzy oddali swe życie za polską sprawę. W roku, który poświęcony jest Niepodległej i tym, którzy sto lat temu doprowadzili Polaków do wolności nasze myśli w szczególny sposób kierujemy ku naszym przodkom – czytamy w liście.

Władysław Ortyl podkreślił, że upamiętnianie tych, którzy poprzedzili nas w budowaniu naszej Ojczyzny i którzy swą wierność Polsce przypłacili życiem, jest powinnością kolejnych pokoleń, wielką lekcją odpowiedzialności za sprawy Ojczyzny, obywatelskiego wychowania kolejnych pokoleń oraz kształtowania ducha patriotyzmu.    

Na zakończenie uroczystości złożono zapalone znicze i okolicznościowe wieńce pod tablicą upamiętniającą żołnierzy Kleparowa poległych pod wodzą pierwszego marszałka Józefa Piłsudzkiego za wolność, całość i niepodległość Polski.

Organizatorem uroczystości było Porozumienie Związków Zawodowych Służb Mundurowych (PZZSM) woj. Podkarpackiego.

Jakub Czarnota

Kancelaria Zarządu

Statystyka

Odwiedza nas 890 gości oraz 0 użytkowników.