Samorząd Województwa Podkarpackiego

bip27 epuap27 rss27 mowiaca przegladarka ruch sluch

Kultura

Konkurs prac dyplomowych – Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia

|
Michał Mielniczuk

180126 DiRP konkurs„Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia” – to konkurs skierowany do studentów z terenu Podkarpacia. Do rywalizacji o nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego, mogą stanąć absolwenci szkół wyższych, których prace dyplomowe dotyczą historii, współczesnego oblicza oraz przyszłości Podkarpacia. Łączna pula nagród wynosi 15 000 zł.

Do konkursu mogą zostać zgłoszone prace doktoranckie, magisterskie, licencjackie oraz inżynierskie, z zakresu wszelkich dyscyplin i obszarów nauki, mające za przedmiot problematykę związaną z województwem podkarpackim.

Konkurs ma na celu pogłębienie i popularyzację wiedzy na temat Podkarpacia, prezentację regionalnych zasobów dziedzictwa i współczesnego potencjału rozwojowego oraz promocję regionu. Jednym z głównych celów Konkursu jest chęć wsparcia i wyróżnienia działań młodych naukowców oraz osób podejmujących tematykę Podkarpacia w swoich badaniach.

O nagrodę mogą się starać studenci, autorzy obronionych prac dyplomowych, którzy:

- zamieszkują województwo podkarpackie;

- lub są słuchaczami szkół wyższych działających na terenie województwa podkarpackiego.


Prace powinny być składane wraz z rekomendacją uczelni, gdzie powstały i zostały obronione.

Konkurs ogłaszany jest przez Zarząd Województwa Podkarpackiego, co w przypadku I edycji i roku akademickiego 2017/2018 miało miejsce 28 listopada 2017 roku.

Prace konkursowe należy natomiast zgłaszać do 15 września 2018 r., zaś jego rozstrzygnięcie powinno nastąpić do 15 listopada 2018 r.

Obsługę techniczną konkursu zapewnia Departament Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego UMWP. Kontakt: Mateusz Werner: tel. (17) 747 59 21; 609 702 484; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dokumenty dot. Konkursu oraz dodatkowe informacje, są dostępne pod adresem:
http://www.kultura.wrotapodkarpackie.pl/index.php/8-aktualnosci/902-konkurs-prac-dyplomowych-dziedzictwo-i-rozwoj-podkarpacia

konkurs afisz www