logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

170925 sanokKażdy kto w niedzielę odwiedził Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku z pewnością mógł liczyć na nie lada atrakcje. Były tam przejażdżki konne, koncert zespołu Mazowsze, a na stoiskach województw Polski Wschodniej można było zaczerpnąć informacji na temat innych regionów. Wszystko za sprawą imprezy „Klimaty Pogranicza”, która została zorganizowana z okazji Dnia Współpracy Europejskiej 2017. Przedsięwzięciu przyglądał się marszałek Władysław Ortyl.

Tegoroczna edycja w szczególny sposób była poświęcona dziedzictwu kulturowemu i przyrodniczemu Polski Wschodniej, dlatego odbyła się największym w Polsce i jednym z największych Europie muzeów architektury drewnianej.

W skansenie można było zwiedzić stoiska województw Polski Wschodniej, parków narodowych i krajobrazowych, Lasów Państwowych, funduszy europejskich. Można było także obejrzeć  ekspozycję zrealizowanych projektów unijnych, skorzystać z przejażdżki na koniach huculskich oraz posłuchać występów Zespołu „Kremenaros”.

W programie imprezy znalazł się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. T. Sygietyńskiego, który przez kilkadziesiąt lat swojego istnienia zebrał już na całym świecie ponad 25-milionową publiczność i stał się prawdziwym ambasadorem polskiej kultury.

Dzień Współpracy Europejskiej (European Cooperation Day) obchodzony jest we wszystkich krajach Unii począwszy od roku 2012. Jego celem jest przede wszystkim prezentacja projektów realizowanych w ramach programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej i promocji dostępnych funduszy.

Impreza byla w calosci finansowana z Programu Wspolpracy Transgranicznej Polska​-Bialorus-Ukraina.

Tekst: D. Kozik

Biuro Prasowe UMWP

 

Foto: M. Kraczkowski

Muzeum Budownictwa Ludowego

w Sanoku

 

 

 

Statystyka

Odwiedza nas 580 gości oraz 0 użytkowników.