170528 festW sobotni wieczór w Filharmonii Podkarpackiej odbył się uroczysty koncert z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej, Chóru Filharmonii Narodowej, a także uznanych solistów. Ta znakomita muzyczna uczta zakończyła oficjalnie Muzyczny Festiwal w Łańcucie.  

Przygotowaniem Chóru Filharmonii Narodowej zajął się Bartosz Michałowski – który od stycznia tego roku jest jego szefem. Dyrygencką batutę objął Massimiliano CALDI, który posiada duże międzynarodowe doświadczenie w dziedzinie muzyki symfonicznej, opery, operetki i baletu, a od ubiegłego roku współpracuje z Filharmonią Podkarpacką.

Jako soliści wystąpili:
Magdalena SCHABOWSKA – sopran
Agnieszka MAKÓWKA – alt
Tomasz KUK – tenor
Robert GIERLACH – baryton
W programie organizatorzy zaplanowali L. van Beethovena – IX Symfonię d-moll op. 125. W finałowym koncercie wziął udział marszałek Władysław Ortyl. 56. Muzyczny Festiwal w Łańcucie rozpoczął się tydzień temu, 20 maja – Galą Gwiazd, wśród pozostałych koncertów największą popularnością cieszył się występ Ive Mendes, która zafundowała widzom latynoskie brzmienia oraz obfitujący w unikatowe improwizacje koncert Gabrieli Montero.

 

Monika Konopka/BP UMWP
fot:  Materiały Muzycznego Festiwalu w Łańcucie