logo samorzad

mapa stronykontaktniepelnosprawni

podkarpackie-logo

Ochrona danych osobowych
 

uchw sejmik2
 
uchw zarzad2
 
rcl-rzdowe-centrum-legislacyjne-160x80a
 
zam-publ

sprawy do

WYDANIE AKTUALNE PPS

pps 19 01

ARCHIWALNE PRZEGLĄDY

przeglad-sterta-160

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

 

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

 

Program Operacyjny Rybactwo i Morze

Kultura w regionie

wrota-kult

170517 muzeumMuzeum-Zamek w Łańcucie otrzymał wyróżnienie w prestiżowym konkursie Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2016 w kategorii inwestycje za budowę Muzeum Polaków Ratujących Żydów Podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej. Nagrodę w imieniu samorządu województwa odebrał dyr. łańcuckiego muzeum Wit Karol Wojtowicz.

Nagrody Sybilla zostały wręczone już po raz 37. Na tegoroczną edycję wpłynęło ponad 200 projektów muzealnych. Zostały one uhonorowane w dziesięciu kategoriach: wystawy sztuki, wystawy historyczne i archeologiczne, wystawy etnograficzne, wystawy przyrodnicze i techniczne, przedsięwzięcia o tematyce martyrologicznej, edukacja, konserwacja i ochrona dziedzictwa kultury, digitalizacja i nowe technologie, projekty naukowo-badawcze, publikacje oraz inwestycje.

Wyróżnienie dla Muzeum Ulmów w Markowej jest bardzo cenne. Cieszymy się z tej prestiżowej nagrody, gdyż zostaliśmy docenieni i znaleźliśmy się gronie najlepszych jednostek muzealnych w kraju – powiedział o wyróżnieniu marszałek Władysław Ortyl.

W kategorii Wystawy historyczne i archeologiczne wyróżnienie powędrowało do Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli za wystawę „Stacja Rozwadów. Między Lwowem a Krakowem”.

 

Sybilla – konkurs na muzealne wydarzenie roku

Idea powołania do życia konkursu na najwybitniejsze dokonania w obszarze działalności muzealnej zrodziła się ponad trzydzieści lat temu. W 1980 r. w Ministerstwie Kultury zespół ekspertów określił założenia i zasady regulaminowe po czym ogłoszono nabór zgłoszeń do pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najciekawsze Wydarzenie Muzealne Roku. Od tego czasu wyróżnienie w konkursie jest najwyższą formą uznania osiągnięć w polskim muzealnictwie.

Monika Konopka
Biuro prasowe UMWP

Statystyka

Odwiedza nas 545 gości oraz 0 użytkowników.